Грабунок серед білого дня буде припинено

- Хто ми такі в Шполянсь­кому районі: громада чи пасивні спостерігачі? — з таких слів роз­почав нараду з керівниками сило­вих структур та представниками громадськості голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко.

Мова йшла про незаконний розпродаж майнового комплексу з території колишньої заготконто­ри у Шполі, що вивозиться впро­довж останніх трьох місяців. На це звернули увагу жителі міста та активісти громадського фор­мування самооборони «Оберіг».

Колишню заготконтору, яка нале­жала РайСТ, ще в 2005 було про­дано приватному підприємцеві і нині вона є власністю СПД-фізичної особи Олександра Аль-Омарі, який проживає в м.Одесі. Оскільки об’єкт є приватною власністю, то не було б жодних претензій до господаря, який вирішив тим чи іншим чином розпорядитися нею. Але претензії є більш ніж вартими уваги громади. Справа в тому, що цей підприємець не сплачував до міського бюджету орендної плати за землю з 2011 року і наростив борг у сумі 150 тис. грн. За цим фактом було поруше­но кримінальне провадження у листопаді 2014 року, на майно на­кладено арешт.

Тому збувати його власник не мав права. Під час нара­ди було озвучено інформацію про те, що бульдозер, за допомогою якого вантажили крадене майно, вже конфісковано і перебуває на території райвідділу міліції, його власник — приватний підприємець Станіслав Стеценко.

Голова Шполянської районної державної адміністрації Володи­мир Потапенко доручив органам міліції, прокуратури, виконавчої служби провести належну робо­ту щодо встановлення винних і їх покарання та повернення міській казні вищевказаного боргу. Про її результати громадськість буде поінформована.

Наталія СТОРЧАК.