В День Конституції України на території будівництва комплексу «Географічний центр України» відбулася спільна «Молитва за Україну»

Помолитися разом за Україну 28 червня біля знаку «Географічний центр України» зібралися небайдужі шполяни, черкащани та представники релігійних організацій району. Священики різних конфесій, громадські активісти та всі учасники акції молилися за мир на рідній землі, збереження цілісності держави.

При вході до об’єкта працювали виставки робіт народних умільців Шполянщини. Головним ініціатором і організатором акції стала лауреат міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів, співачка і громадська діячка, уродженка Шполянщини Руслана Лоцман, їй допомагала її родина з Сигнаївки, рідна сестра Лілія Усик. Після звернень і молитов священиків, на встановленому подіумі звучали пісні-молитви, виконувалися танцювальні композиції, вітання. Руслана Лоцман декілька пісень виконала з артистами Черкаського обласного академічного заслуженого народного хору. Активним учасником заходу були також голова обласної ради Валентина Коваленко, Тамара Степаненко, майстриня й ініціатор проведення Всеукраїнської акції зі створення унікального «Рушника Національної єдності», у якій взяли участь майже 1600 осіб. Символічним моментом було приєднання учасників свята до вишивання «Рушника Великому Тарасу», що створюється з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Неповторні художні номери й музичні номери дарували присутнім народна артистка України Раїса Недашківська, народний артист України, соліст Національної опери Олександр Гурець, публіцист, бард Володимир Гонський, заслужений діяч мистецтв України Ірина Кириліна, заслужені артисти України «Горлиця-бенд», народний артист України, кримський татарин Фемій Мустафаєв та інші.

Справжній дух патріотизму і нездоланної віри в перемогу України над агресором витав навколо цієї неординарної події. Любов до України і її вічних цінностей сконцентрувалася могутнім потоком захисту під відкритим безхмарним небом, а поряд, у золоті дозрілого колосся поважно походжали лелеки — як посланий вищими силами символ оберегу й Божого захисту землі-годувальниці, землі-страдниці, землі-краси, улюбленої Господом. Випробовування, послані ним, український народ долає гідно, тому неминучість очищення і звільнення від негараздів є очевидним. Ще торік на цьому місці колишніми керівниками райо-ну було поруйновано територію з якихось незрозумілих політичних рефлексій. Минуло небагато часу і збулася давня мрія багатьох шполян ославити рідний край саме на місці, яке несе об’єднавчу роль для всієї держави. Тож якщо вірити, що мрії матеріалізуються, то потрібно і надалі вірити, що на цьому місці згодом проводитиметься грандіозний традиційний всеукраїнський захід зі щорічним визначенням здобутків кожної області України.

Ганна ШВЕЦЬ.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.