22 січня черкащани відзначили 100-ту річницю з Дня народження народного художника України Данила Нарбута, лауреата національної премії України імені Тараса Шевченка. Із 1965 року Данило Нарбут був головним художником Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, створив костюми та декорації до сімдесяти постановок, а загалом у його творчому доробку близько трьох сотень, адже Данило Нарбут працював також у житомирському, чернівецькому театрах і київському цирку. В основі творчості — переважно етнографічні мотиви й історичні сюжети.
Представники обласної влади на чолі з головою облдержадміністрації Юрієм Ткаченком, департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, родичі митця, громадськість та творча інтелігенція взяли участь 22 січня у церемонії покладання квітів до могили великого художника та вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.
За словами голови ОДА Юрія Ткаченка, у творах Данила Георгійовича відчувається душа, а в роботах закарбована історія України, що стирає грані між поколіннями й тому його творчість завжди актуальна, а рік 100-річного ювілею великого митця оголошений роком Данила Нарбута.
У 2008 році за вклад Данила Георгійовича у культурну спадщину міста Черкаською міською радою було присвоєне почесне звання «За заслуги перед містом», на жаль, посмертно. Сьогодні творчі діти, які навчаються в дитячій художній школі імені Данила Нарбута, продовжують справу його життя та традиції його творчості.
Спогадами про роки спільної роботи в обласному театрі імені Тараса Шевченка поділилася заслужена артистка України Лідія Попова, яка звернула увагу присутніх на колоритність характеру Данила Георгійовича, що був інтелектуалом, але не снобом, доступним, але не вульгарним, енергійною людиною, яка переймалася роботою та завжди могла сказати гостре слівце, але без злості. А тому він згуртовував коло себе людей, а пам’ять про нього завжди світла.
До ювілейної дати у Черкаському обласному художньому музеї відкрили виставку робіт Данила Нарбута. Виставка вражає різноманітністю та багатогранністю творів художника, майстра сценографії і майстра театрального костюма. До речі, тут присутні картини, які до цього майже ніде не експонувались.