Громадська рада продовжує радити

Громадська рада при Шполянській райдержадміністрації продовжує працювати згідно з відповідним положенням та покладеними на неї завданнями. На минулому тижні, 23 квітня, голова ради Сергій Осаула провів чергове засідання, в ході якого було прийнято ряд рекомендованих рішень. У засіданні взяла участь заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця та виконуюча обов’язки начальника фінансового управління Оксана Голуб, яка поінформувала присутніх про видаткову частину районного бюджету за І квартал поточного року. За її участі проаналізовано стан фінансово-господарської діяльності бюджетних установ району.

Слід відзначити, що в цьому році вдвічі збільшена сума передбачених у райбюджеті коштів на матеріальну допомогу, які переважно спрямовуватимуться на соціальну підтримку родин учасників АТО (80 тис. грн.). Інше, що турбує, зокрема, представників освітянської галузі, — нині, на жаль, немає можливостей виплачувати вчителям 20-відсоткову надбавку за престижність праці, як це було у попередні роки. Вона поки що знижена до 7%, а індексація зростатиме.

Відзначатимемо День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939—1945 рр.

Розглянуто також питання підготовки районних заходів з нагоди Дня Перемоги — узгоджено з представниками районної влади організацію урочистої ходи українських воїнів всіх поколінь 9 травня. Напередодні, 8 травня, традиційно шполяни вшанують пам'ять загиблих воїнів акцією «Запали свічу» у парку Слави. Обговорювали і нове в законодавстві — прийняті 9 квітня Верховною Радою 4 закони про декомунізацію.

На території Шполянщини, на щастя, населених пунктів із назвами, пов’язаними з комуністичним режимом, немає. Всі вони збереглися із часів Козацької держави. Але вистачає ще вулиць з назвами, котрі підлягають змінам. Тож присутній на засіданні міський голова Віктор Заскалета повідомив, що відповідна тимчасова комісія при міськвиконкомі вже створюється, до її складу увійде і представник Громадської ради.

Задача з багатьма невідомими

Окрім того, члени ради розглянули ще ряд господарських питань, серед яких — подальша доля збудованих котелень на об’єктах соціальної сфери. Так, не дійшовши згоди з райрадою, інвестори з ТОВ «Енергія» не підписали інвестиційний договір про будівництво котельні у Водянському НВК. Якщо у Водяному його ще не збудували, то у Лебедині він уже 5 місяців чекає на введення в експлуатацію (хоча 25 грудня районна рада дала дозвіл на це будівництво). Але в районній раді не поспішають вирішити цю проблему і пролити світло на причини. Очевидно, що ТОВ «Енергія», яка мала намір за власні кошти збудувати котельню у Водянському НВК, не вселяє їм довіри.

Член ради Борис Кулик, який вивчав детальніше це питання, поінформував про те, що йому вдалося з’ясувати: котельні поліклінічного відділення і Лебединського НВК були побудовані шляхом співфінансування обласного (відповідно 338 тис. 480 грн. і 432 тис. грн.) та районного бюджетів (відповідно 10 та 12 тис. грн.).

Залишаються відкритими два питання: чому не долаються перешкоди з введенням в експлуатацію лебединської котельні і чому відмовили ТОВ «Енергія» інвестувати кошти в будівництво котельні з установкою твердопаливного котла у Водяному. Може й існують об’єктивні причини, але їх від громадськості приховує керівництво районної ради.

Волонтерство — благородна справа, а не спосіб наживи

Актуальним в останній рік стала місія волонтерства, яку не кожен може витримати на своїх плечах. Але дякуючи найкращим якостям нашого народу, серед нас є ентузіасти, котрі безперервно організовують збір допомоги українським захисникам і везуть її на передову. Та, на жаль, виникає поряд з цим і інше — зловживання, недовіра, розбрат тощо. Так, нещодавно це призвело до лайки на центральній площі між громадськістю і представниками районної влади. Тому ГР прийняла ряд рішень для того, щоб волонтерська діяльність набула нової якості і гуртувала нашу громаду: зробити збір коштів максимально прозорим, з обов’язковою звітністю у ЗМІ, запровадити відзнаки для найактивніших шполян-волонтерів, чітко дотримуватись норм ЗУ «Про волонтерську діяльність».

Остання прийнята постанова Громадської ради стосувалася екологічних проблем. Член ради Віктор Слюсар порушив питання відсутності в районі штатного еколога, що ускладнює боротьбу з багатьма негативними екологічними явищами. Над цим члени ради працюватимуть у подальшому.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).