Шполяни попрощалися із загиблим Героєм

На фронтах АТО загинув скотарівець Носач Іван Петрович

   День 27 липня 2017 року для жителів Шполянщини став сумним і трагічним — надійшла звістка про загибель в зоні АТО 43-річного бійця Івана Носача, жителя села Скотареве Шполянського району.

У зв’язку з цим, 29 липня на Шполянщині був оголошений День жалоби.

   Снайпер Іван Носач загинув під час ворожого обстрілу позицій ЗСУ в районі Водяного на маріупольському напрямку в четвер вранці. У прес-центрі штабу АТО повідомили, що воїн загинув, отримавши поранення, несумісне з життям, в результаті обстрілу українських позицій поблизу с. Водяне (ОТУ «Маріуполь»).

    Як повідомляє «Україна молода», журналіст і волонтер 131-го окремого розвідбатальйону УНСО (дислокується у Маріуполі) Назар Приходько стверджує, що снайпер Іван Носач загинув хоча й під час обстрілу, але внаслідок снайперської дуелі — від кулі ворожого снайпера.

   «27.07.2017, на фронтах Національно-Визвольної Війни, загинув Іван Носач. Снайпер — в результаті снайперської дуелі. Без батька залишилися двоє дітей... Господи! Я все розумію, але може досить поповнювати своє Небесне Воїнство за наш рахунок?», — написав волонтер Приходько у Facebook  у п’ятницю.

   У Івана Носача залишилися брат, дружина та двоє неповнолітніх дітей-школярів. Поховали Героя 29 липня у Скотаревому. Провести його в останню путь прийшли його побратими-фронтовики, учасники АТО з усієї Шполянщини, громадськість не лише села, а й всього району, духовенство УПЦ КП.

   І знову скотарівський цвинтар прийняв тіло героїчного захисника України, який віддав життя у боях за мир і цілісність її території. Нещодавно тут поховано іншого загиблого бійця у зоні АТО — Романа Новосільського.

   «В жалобі ми приспускаємо державний прапор, аби вшанувати справжнього патріота, героя, пам’ять про якого завжди житиме в наших серцях…», — йдеться у співчутті Шполянської міської ради.

Від імені голови  Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та голови облради Олександра Вельбівця  дружині  героя Івана Носача  Катерині Носач  передано відзнаку «За заслуги перед Черкащиною» (посмертно) (посвідчення  від 28 липня  № 116 2017 року Почесна відзнака «За заслуги перед Черкащиною»).