Громадська рада завершила свою роботу

На початку липня відбулося останнє засідання Громадської ради при Шполянській районній державній адміністрації каденції 2014—2016 років, у якому взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз та голова районної ради Олександр Кузуб.

Перед тим, як підбити підсумки роботи ради за два роки, було розглянуто лист-звернення батьків села Нечаєве, які занепокоєні майбутньою реорганізацією освітніх закладів в районі, зокрема, долею Нечаєвського НВК і умовами навчального процесу для дітей Маслового і Нечаєвого. Їм, можливо, доведеться їздити до Лип’янської ЗОШ. Як пояснив перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, питання реорганізації шкіл району торкнулося лише трьох сільських навчальних закладів — Буртівського, Соболівського та Станіславчицького НВК, які переведені на школи І ступенів (початкова школа). Однак питання Станіславчицького НВК може ще й вирішитися, оскільки є погодження із соцпрартнерами про виділення коштів для утримання в ній середньої школи. Юрій Олексійович наголосив і на тому, що кошти для утримання наявної мережі навчальних закладів передбачені до кінця року, а новий бюджет 2017 року покаже, на що можна розраховувати і чи зможе Шполянщина обійтися без скорочень і реорганізацій у цій сфері.

Після обговорення освітянської теми, члени ради проаналізували, наскільки плідною була їхня діяльність за два роки. Звучали думки про те, що хоч і далеко не всі рекомендації були прийняті до уваги районного керівництва, все ж багато нагальних питань було вирішено, освітлено найактуальніші проблеми, які хвилюють громадськість. Новому складу Громадської ради побажали, щоб всі порушені на засіданнях питання висвітлювалися на офіційній веб-сторінці райдержадміністрації, а всі озвучені пропозиції записувалися спеціалістами для доручень голови РДА за підсумками засідань, вагомі рішення ставилися на контроль.

Зокрема, було підбито підсумки роботи оргкомітету з проведення історико-просвітницького фестивалю «Товмацький курінь». Ідея вшанувати на високому рівні холодноярських отаманів, які народилися на Шполянщині, вперше була озвучена на засіданні ГР у лютому 2016 року і була підтримана та успішно реалізована під егідою Шполянської райдержадміністрації, районної ра-ди, Товмацької сільської ради та всіх небайдужих шполян. Присутній на засіданні сільський голова села Товмач Сергій Коваль подякував усім співорганізаторам свята.

В свою чергу подяку всьому складу Громадської ради висловив перший заступник голови РДА Юрій Козоріз, який переконаний, що цей консультативно-дорадчий орган потрібен і покликаний виявляти кожну актуальну проблему, яка потребує вирішення на рівні влади. Тож із липня Шполянська райдержадміністрація має оголосити про ініціативу створення нового складу Громадської ради, до якого можуть увійти усі представники громадських організацій району, які бажають безкорисно попрацювати на благо нашої громади.

Наталія СТОРЧАК