На Шполянщині розпочинається мисливський сезон

   Як повідомив читачам «Шполяночки+» голова Шполянської районної громадської організації УТМР Олег Слободяник, 25 липня 2017 року ним підписаний наказ «Про проведення полювання на пернату дичину в угіддях Шполянської РГО УТМР в сезон полювання 2017 року», яким встановлено строки і дні полювання, норму добування пернатої дичини, визначено угіддя для здійснення полювання, вказано заборонені місця тощо. Полювання на пернату дичину проводиться в угіддях Шполянської РГО УТМР на загальній площі 40474 га, в тому числі , польових угіддях 38304 га, водно-болотних угіддях 2170 га.

   Наказ погоджено управлінням екології та природних ресурсів Черкаської ОДА та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Згідно із наказом голови УТМР

   Установлено такі строки полювання:

  На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара,   галагаза,   гаги звичайної,   лутка,   крохалів,  черні червонодзьобої,  нерозня,  креха  середнього,  каменярки,  казарок білощокої  та  червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника,  шилодзьобки,  кроншнепів,  чайки, лежня, дерихвоста, поручайника,   крем'яшника,   чорниша,  перевізника,  фіфі,  зуйка морського,   малого,   великодзьобого,   галстучника,  пісочників, плавунців,  баранця  великого), голубів (крім голуба-синяка) — з 18-00 години 12 серпня до 31 грудня 2017 року.

   На перепела — з 18-00 години 12 серпня до 1 листопада 2017 року із мисливськими собаками належних порід та оформленими на них паспортами.

   Днями полювання при полюванні на пернату дичину є середа, субота і неділя. Із 4 листопада по 31 грудня 2017 року — субота, неділя.

   Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:

качок — 5 шт., куликів — 10 шт., лисок — 6 шт., 

голубів — 10  шт., перепілки — 15 шт.

    Не проводити полювання в заборонених для цього місцях, а саме:

 • на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень про них;
 • на  відтворювальних  ділянках (рішенням Ради Шполянської районної громадської організації УТМР передбачено визначити відтворювальну ділянку, включаючи водо-болотні, польові та лісові масиви, на якій заборонено полювання, і яка знаходиться в межах території (загальна площа — 20000га):
 1. Від урочища «Довжик» по дорозі «Шпола-Новомиргород» ліва сторона: через с.Кримки (ліва сторона), через с.Митниця (ліва сторона), через с.Межигірка (ліва сторона) до межі польових масивів Новомиргородського району.
 2.  В протилежному напрямку — від урочища «Довжик»  через м.Шпола до кільця на трасу «Шпола-Черкаси» права сторона, по трасі до с.Сигнаївка (права сторона), через с.Сигнаївка до с.Матусів школи №2 (права сторона) по бруківці до хімскладу с.Матусів (права сторона), по насипній дорозі в напрямку с.Самгородок (права сторона) до закінчення польових масивів Шполянської РГО УТМР та польовими дорогами, зімкнувши круг по межах Смілянського та Новомиргородського районів до с. Межигірка. 
 • у межах населених пунктів (сіл,  селищ,  міст);
 • в угіддях, не зазначених у дозволі;
 • на відстані  ближче  ніж  200  метрів від будівель, населеного пункту та окремо розташованих  будівель,  де  можливе  перебування людей.

Забороняється полювати без належного на те дозволу, а саме:

 • без документів, визначених законодавством;
 • полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму.

Забороняється полювання у заборонений час, а саме:

 • у не  дозволені  для  полювання  строки  на  відповідні види тварин;
 • у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу).

Забороняється полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, а саме: немисливської (у тому числі військової) вогнепальної,  пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.

Забороняється полювання на пернату дичину з нарізною  вогнепальною  зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000).

Забороняється полювання з мисливськими собаками,  ловчими звірами і птахами без  наявності  на  них паспорта.

Забороняється полювання на заборонених для добування тварин.

Єгерській службі, головам ПМК Шполянської РГО УТМР доручено:

 • Провести  заходи по охороні державного мисливського фонду від браконьєрів, суворого дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки та ветеринарно-санітарних вимог.
 • Забезпечити видачу відстрільних карток,  організацію та здійснення полювання у визначених місцях, контроль обліку добутої  мисливцями дичини  у картках обліку добутої дичини та порушень правил полювання.
 • Перед початком полювання забезпечити проведення інструктажів з питань техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійсненні полювань. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».
 • Забезпечити дотримання правил пожежної безпеки в межах господарства. В разі настання пожежонебезпечного періоду негайно вживати заходів спрямованих на недопущення лісових пожеж.
 • Сезон полювання починати з підтвердження відповідними органами ветеринарної медицини згідно із Законом України «Про ветеринарну медицину».

При виникненні або загрозі поширення особливо небезпечних хвороб, у тому числі спільних для тварин і людей, закривати полювання на окремий вид або всі види диких тварин в мисливських угіддях.