Гроші на добрі справи

Сесія районної ради

   20 липня відбулося засідання чергової сесії Шполянської районної ради, в ході якого депутати розглянули 25 питань.

Серед них ряд стосувалися виділення коштів із районного бюджету, тобто, розподілу спільної скарбниці Шполянщини.

Зокрема, в рамках районної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки виділено 47,6 тис. грн. для матеріальної допомоги у день народження людям похилого віку, які досягли 90 і більше років (таких категорій громадян нині проживає понад 100 осіб).

  Внесено зміни до районної комплексної Програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників АТО на 2015-2017 роки: на забезпечення першочерговим санаторно-курортним лікуванням передбачено спрямування по 30 тис. грн. з обласного, рай    онного, міського та сільських бюджетів шляхом співфінансування.  

100 тисяч — для інноваційної школи

  Прийнято також районну цільову програму «Інноваційні школи Шполянщини» на період до 2020 року, в рамках якої 100 тис. грн. направлено для повного забезпечення  навчально-виховного процесу першокласників в експериментальному класі «Інтелект України» на базі Шполянського НВК № 2-ліцей. Як повідомив директор школи Іван Каракаш, вже 1 вересня поточного року відкриє двері для малят експериментальний клас–група в рамках проекту «Інноваційні школи Черкащини». У цьому класі навчатимуться академічно здібні учні, яких відібрано через співбесіду з педагогом та психологом.

  Замість шкільних підручників учні користуватимуться комплектами друкованих посібників, які батьки купують індивідуально. Наочність представляється у вигляді сюжетів на плазмовому телеекрані. Кожен урок супроводжується хвилинами фізичних розминок, піснями тощо. У школярів з першого класу виховується самостійність, адже навчатимуться вони за одномісними партами. Повністю здійснюється зонування у класній кімнаті: творчі, розвивальні, винахідницькі, дослідницькі, мистецькі, ігрові та інші куточки, впроваджуватимуться нові форми і методи пояснення нового матеріалу.

  Як повідомляють у навчальному закладі, нині вже визначено 15 дітей, які здобуватимуть знання  в цьому класі. Першим вчителем для них стане досвідчений педагог-методист Світлана Назаренко, яка пройшла в Києві спеціальну курсову підготовку, щоб навчати таких дітей за програмою розробленою Міністерством освіти, науки, у справах сім’ї, молоді та спорту. Визначені і решта вчителів, які навчатимуть обдарованих дітей.  

  Нині в класі активно проводяться ремонтні роботи, замовлено енергозберігаючі вікна на суму 15 тис. грн., закуплено спеціальні  меблі для учнів на суму 38 тис. грн., 4 тис. грн. освоєно на придбання світильників, у планах — придбання телевізора, ноутбука та килима. Батьки теж зробили фінансовий внесок у справу — 2,6 тис. грн.

«Лего» для сучасних школярів

   Ще 400 тис. грн. отримає той же ліцей №2 — для придбання шкільних наборів «Лего» з програмним забезпеченням для вивчення окремих предметів у 1-10 класах. Ці кошти передбачено у прийнятій програмі підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2021 року. Фінансування здійснюватиметься за принципом дольової участі: 50% від вартості — за рахунок обласного бюджету, 50% — місцевого та інших незаборонених джерел.

 

Шкільний автобус придбають… може восени

  Про це повідомив начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді і спорту Шполянської райдержадміністрації Павло Вербівський під час озвучення підстав для внесення змін до районної програми «Шкільний автобус» на 2015-2019 роки. А поки що депутати прийняли для цього зміни до програми, які полягають у тому, що придбання автобусів здійснюється відтепер за рахунок видатків на засадах співфінансування: не більше 70% — за рахунок освітньої субвенції по обласному бюджету, не менше 30% — за рахунок коштів районного бюджету та бюджетів ОТГ. Чекатимемо осені, аби пересвідчитися, чи отримаємо співфінансування з обласного бюджету на придбання нового «шкільного автобуса».

   За словами  пана Вербівського, на балансі відділу налічується 11 «шкільних автобусів», а мережа навчальних закладів потребує 16. Ціна одного автобуса становить близько 1 млн.600 тис. грн., до того ж, експлуатаційний вік його становить лише 10 років.  

Розвиватимемо туризм на Шполянщині та видаватимемо книги

   Як відомо, туризм проголошено одним з пріоритетних напрямків розвитку національної економіки, що сприяє підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву, залучення громадян до історико-культурної спадщини тощо. У зв’язку з цим у відділі культури і туризму Шполянської райдержадміністрації підготували проект програми розвитку туризму в Шполянському районі на 2017-2020 роки, на реалізацію якої передбачено 560 тис. грн. Депутати одноголосно затвердили програму.

За ці кошти впродовж трьох років планується створити Інтернет-сторінку «Туристична Шполянщина — серце України», інвентаризацію та паспортизацію туристичних ресурсів району, формування та ведення відповідного реєстру, встановлення туристичних інформаційних знаків на маршруті до семи туристичних об’єктів (Шпола (2 шт.), Лозуватка, Надточаївка, Лип’янка, Лебедин, Станіславчик), забезпечення інфраструктурного облаштування визначних об’єктів у складі туристично-екскурсійних маршрутів (забезпечення умов утримання санітарних вузлів, зупинок, місць особистої гігієни).

Серед завдань також і встановлення кургану Слави учасникам Української революції 1917-1921 рр. при в’їзді у м.Шполу. Як наголосив начальник відділу культури і туризму Анатолій Лозовий, програма містить і окремий план проведення щорічного історико-просвітницького фестивалю «Товмацький курінь» та створення туристичних маршрутів, присвячених героям Української революції 1917-1921 років. 

Також увага приділятиметься забезпеченню Лозуватськогог дендропарку: ремонт тротуарів, моста, експозицій острова, виготовлення інформаційних табличок, тощо.

   У сфері культури прийнято ще одну програму: розвитку книговидавничої справи в районі на 2017-2020 роки з фінансуванням у 120 тис. грн. Як поінформував депутатів Анатолій Лозовий, за ці кошти планується видати дві книги місцевого автора Віктора Шевчука «Пам’ятники та пам’ятні знаки Шполянщини» та «Герої Шполянщини», альманахів «Гренада», «Шполянщина туристична» та «Шполянщина поетична».

Наталія ДАВИДЕНКО