Гроші платників податків

У класі для першокласників школи №5 — новенька стеля

Нещодавно у міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 закінчили ремонт стелі у навчальному кабінеті для першокласників.

Як розповіла директор школи Світлана Сотник, у школі протікала шкільна покрівля. Ця проблема роками не вирішувалась і призвела до виникнення плісняви на стелях шкільних кабінетів.

Минулого року за кошти міського бюджету у школі № 5 почали ремонтні роботи, видалили зони із грибком та пліснявою, провели шпаклювання, а для декору все це зашили підвісною стелею «Армстронг».

Першочергово відремонтували два кабінети, де проблема стояла найгостріше. Цьогоріч роботи продовжили і оновили стелі ще у двох класних кімнатах, на поточний ремонт яких витратили майже 37 тис. грн.

Крім того, у міській ЗОШ № 5 розпочали ремонт зовнішньої стіни господарчого приміщення, яка повністю зруйнувалась. Наразі проводиться укріплення (укладання відмостки) з подальшим відновленням.

 

У міській гімназії № 3 — оновлено туалети

На сьогодні стрімко звужується перелік міських закладів освіти Шполянської громади, де шкільні вбиральні ще потребують капітального ремонту. За два роки повністю замінили санвузли у міській ЗОШ № 1, у міському ліцеї № 2 (праве крило), міській гімназії № 3.

Наразі завершили капітальний ремонт шкільних туалетів у лівому крилі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3-гімназія. На це із міського бюджету витратили 836 тис. 267 грн. Тепер, коли ремонт відбувся, учні школи мають комфортні умови у сфері гігієни під час навчального процесу — окремі кабінки туалетів із встановленими дверцятами, нові рукомийники, сушарки для рук. Крім того, на першому поверсі облаштували туалет для потреб дітей з інвалідністю, який відрізняється від інших відповідними зручностями.

Директор гімназії № 3 Анатолій Осадчий розповідає, що поки це єдина школа у місті, санвузли якої пристосовані для особливих учнів, адже у закладі освіти навчається одна дитина у інклюзивному класі. Директор також зазначив, що головна проблема занедбаних шкільних вбиралень наразі вирішена, переконаний, що цьому радіють не лише школярі, а й їхні батьки. І головне, що місцева влада демонструє успішне спрямовування коштів громади на важливі потреби дітей.

У міській раді зазначають, що оновлення шкільних санвузлів поступово вирішуватимуть не лише у міських школах, у планах відремонтувати туалети сільських закладів освіти, у деяких вже проведені косметичні ремонти. Але в першу чергу санвузли потрібні тим школам, де взагалі відсутні внутрішні вбиральні.

 

У школі №2 — ліцеї нові вікна

Дерев’яні вікна міського ліцею № 2 вже давно стали непридатними для подальшого використання. Вони розсохлися, утворились щілини, а це зовсім не зберігає тепло у навчальних кабінетах. Тому місцева влада при розподілі бюджету врахувала потреби школи і на поліпшення енергозбереження виділила кошти в сумі понад 98 тис. грн.

Як повідомив директор школи Олександр Гончар, процес заміни вікон у класних кімнатах повністю завершено, закінчено шпаклювання віконних відкосів, залишилось у деяких кабінетах вчепити жалюзі. За його словами за останні два тижні у школі встановили загалом 12 вікон — одне в коридорі на третьому поверсі, три вікна у кабінеті інформатики (другий поверх), два вікна у кабінеті 6-Б класу, три вікна у 7-М класі і три вікна у 4-Б класі на першому поверсі.

Діти почуватимуться комфортно і затишно, адже в основних зонах для навчання повністю проведено енергозбереження – освітній процес проходитиме у відповідному температурному режимі, безпечному для здоров’я учнів.