Гроші, програми, майно – що навирішували депутати?

15 червня відбулося засідання сесії Шполянської районної ради.Під головуванням Олександра Кузуба,депутати розглянули майже два десятки питань, що стосуються районного бюджету, розпорядження майном, внесення змін до ряду районних програм, земельних відносин тощо. Скільки отримав бюджет району та за що голосували шполянські народні обранці — у матеріалі «Шполяночки+».

Традиційно перше питання порядку денного — бюджетне. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Голуб поінформувала депутатів про доходи і видатки районної скарбниці у І кварталі поточного року. Перевиконання плану сягло 15,1%. Всього власних доходів до районного бюджету за цей період надійшло у сумі 116 тис.754,5 грн, що становить 12,9% до річного плану. Крім того, від розміщення на депозиті тимчасово вільних коштів надійшло 184,7 тис. грн (369% до плану), від плати за адмінпослуги— 6,9 тис. грн, від орендної плати – 48 тис. грн, інших надходжень – 42,5 тис грн.

Витратили за цей період 120036,1 тис. грн (92,7%). Із загального обсягу використаних коштів районного бюджету на утримання органів місцевого самоврядування спрямовано 532,8 тис. грн (77,7% від плану), на утримання закладів освітянської галузі — 18742,6 тис.грн (86,5%), охорони здоров’я — 10620,8 тис грн (82,4%), на соціальне забезпечення — 86342,1% (96%), закладів культури і мистецтва — 1283,5 тис. грн (87,7%), фізичної культури і спорту — 230,2 тис. грн (70,8%).

Взялися за протидію тероризму

За поданням Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Черкаській області депутатами Шполянської районної ради затверджено Програму протидії тероризму на території Шполянського району протягом 2018-2022 року. Документ спрямований на розв’язання проблеми із втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, загостренням суспільно-політичної ситуації на сході України, наявністю фактів неприхованої агресії, активними діями незаконно створених збройних формувань проросійського спрямування, зростанням актуальності та підвищенням ризиків можливого вчинення терористичних актів та диверсійних проявів в умовно «інертних» центральних регіонах України.

Аналіз інформації дає підстави фахівцям стверджувати про наявність в районі потенційних загроз вчинення актів та диверсій на об’єктах підвищеної техногенної небезпеки, транспортного комплексу та в місцях масового перебування людей, а також арсеналу з боєприпасами.

На фінансування розроблених в рамках програми антитерористичних заходів передбачено виділити 680 тис. грн.Серед основних підпунктів програми у боротьбі з можливими загрозами: захист об’єктів можливих терористичних посягань шляхом модернізації та впровадження сучасних технічних засобів і систем охорони протипожежної безпеки, оповіщення, посилення їх фізичної охорони, відпрацювання алгоритму дій з евакуації населення в разі виникнення загрози, протидія незаконному обігу зброї та інших засобів ураження та інше.

Шефська допомога військовим

Наступна програма, прийнята депутатами, стосується надання шефської допомоги, фінансування заходів, спрямованих на підвищення бойової готовності військової частини А 1708 Збройних сил України на 2018-2019 роки. Із цією військовою частиною вже декілька років налагоджена співпраця районного керівництва в частині надання всебічної допомоги військовим. На фінансування цієї програми передбачено 100 тис. грн.

Підкріпили фінансово сервісний центр у Звенигородці

У зв’язку з реформуванням органів внутрішніх справ та прийняттям Закону України «Про національну поліцію», ще в листопаді 2015 року було припинено роботу Центру надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування Звенигородського, Катеринопільського, Шполянського, Тальнівського районів та міста Ватутіне при УДАІ МВС Українив Черкаській області та утворено Територіальний сервісний центр №7143 Регіонального сервісного центру МВС в Черкаській області, який знаходиться в Звенигородці. Основними функціями цієї установи є здійснення державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів усіх типів, здійснення контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів вимогам стандартів, правил і нормативів, приймає іспити на право керування транспортними засобами всіх категорій, видає водівймськіспосвідчення і вносить інформацію до Єдиного державного реєстру МВС.

Присутня на сесії представниця установи Людмила Попович розповіла присутнім, що за 2017 рік в Центрі проведено майже 15 тисяч реєстраційно-екзаменаційних операцій, видано понад 1 тис. довідок про несудимість, прийнято майже 5 тис. екзаменів та надано багато інших послуг, пов’язаних з діяльністю сервісних центрів. 

За її словами, для надання якісних послуг населенню, в тому числі і жителям Шполянщини, поліпшення обслуговування власників транспортних засобів, облаштування робочих місць — потрібно провести реконструкцію приміщення, де знаходиться Центр. Цього поки що не дозволяє зробити той факт, що воно знаходиться в оренді. Для того, щоб викупити його у власність і здійснити сучасні ремонти, шполяни делегували на Центр свою частку у розмірі 30 тис. грн.

«Турбота» відтепер для кожного своя

Зміни внесено і до районної комплексної програми «Турбота», прийняті з ініціативи районної ради ветеранів війни і праці, яку очолює Володимир Пустовіт. Вони стосуються виділення коштів із районного бюджету для привітань довгожителів району з днем народження. Відтепер кошти на літніх іменинників, які проживають в об’єднаних територіальних громадах, з районного бюджету виділятися не будуть. «У ОТГ є свої бюджети, які мають приймати власні програми і фінансувати їх», — аргументував Володимир Минович, порушуючи питання ще на профільній депутатській комісії.

Сільське майно,яке вже не сільське

Районна рада прийняла у свою комунальну власність майно Лебединської сільської ради — три дитячі майданчики загальною вартістю 149 тис. 249 грн, розташовані на територіях трьох сільських НВК, а також дев’ять контейнерів для сміттєходів на суму 22 тис. 443 грн. Майно передано на баланс відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської РДА. Саме так вирішили вчинити депутати Лебединської сільської ради. Як пояснюють деякі із них, ініціатором такого кроку став сільський голова Олексій Рудас, щоб зняти із себе відповідальність за майно.

Відтепер, з огляду на останні події в Соболівці, де РДА відібрала начиння шкільного спортмайданчика, — лебедицям варто пильнувати, аби новий балансоутримувач не вчинив так само.

Наталія СТОРЧАК