ЛІТЕРАТУРУ ПРОПАГУЄМО ЧЕРЕЗ ФЛЕШМОБИ

15 квітня 2016 року на базі Шполянської ЗОШ І—ІІІ ступенів №5 відбувся семінар шкільних бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Шполянського району на тему: «Флешмоби — сучасна форма популяризації літератури».

Зранку учні школи гостинно зустрічали бібліотекарів всіх населених пунктів району. З вітальним словом до учасників семінару звернулась директор школи Світлана Сотник, яка побажала всім цікавої плідної праці та виступила з презентацією школи, в якій розповіла про історію, функціонування та досягнення навчального закладу. Бібліотекар школи Світлана Різник у своїй презентації глибоко розкрила тему «Методи популяризації літератури». Вона поділилась своїм досвідом щодо використання сучасних форм і методів популяризації літератури. Увазі присутніх було запропоновано відкритий позакласний захід «Бенефіс одного автора. Ганс Крістіан Андерсен». Школярі запросили гостей до подорожі сторінками життєвого та творчого шляху, у дивовижний світ зірки дитячої казки, у світ великого майстра казкової фантазії — творів письменника Ганса-Крістіана Андерсена.

Подорож пройшла по п’ятьох сторінках. Перша — туристична. В ній розповіли про маленьку країну Данію, в якій народився письменник. Друга сторінка — біографічна. В гостях у програми «З перших вуст» побував відомий данський письменник Ганс Крістіан Андерсен. Журналісти школи взяли інтерв’ю в казкаря. Третя сторінка подорожі — літературна. Андерсенівський казкар Оле Лукойє повів гостей у казковий світ письменника. Юні артисти підготували інсценізації казок Андерсена «Снігова королева» (2 клас), «Гидке каченя» (6 клас) та «Свинопас» (1 клас). Учні вразили своїми артистичними даними та яскравими костюмами. З особливим захопленням вони співали пісні, танцювали. Четверта сторінка — виставка книг, демонстрація творів знаменитого казкаря, п’ята — саквояж Андерсена. Учні 6 класу виготовили та презентували альбом-цитатник Андерсена «Життя схоже на казку». До альбому ввійшли бібліографічна довідка про життєвий шлях письменника, твори казкаря з інтернет-посиланнями, література про життя та творчість, інтернет-ресурси, вшанування пам’яті казкаря, премії-нагороди, музеї-пам’ятники, цитати Ганса-Крістіана Андерсена.

Після виховного заходу надзвичайно сподобався учасникам семінару флешмоб «Читати — це модно!», який підготували учні та вчителі школи.

Лариса ЛІСОГОР, заступник директора школи з виховної роботи Шполянської ЗОШ І—ІІІ ступенів №5