“Гордість громади-2021”: талановиті діти Шполянщини отримали грошові винагороди за свої досягнення

фото з нагородження 2019 року

Цього року нагородами “Гордість громади - 2021” відзначили 33 колективи та 105 дітей Шполянської ОТГ. Загалом обдаровані представники громади отримали 138 преміальних сертифікатів на загальну суму 114 400 грн, розповідає Про все.

Нагороду започаткувала Шполянська міська рада у 2018 році до Дня захисту дітей і з того часу вона стала традиційною в ОТГ. 

“Гордість громади” створили для того, аби підтримати обдаровану молодь та заохотити її до нових досягнень. І не лише грамотами, а й грошовими призами. Не зважаючи на те, хто вони — спортсмени чи танцівники, співаки чи науковці, художники чи екологи — наші діти талановиті та обдаровані. Перед ними відкритий цілий світ і кожен з них може знайти себе у ньому, а ми маємо їм у цьому допомагати, - розповів міський голова Сергій Кравченко.

Нагороджувати дітей вирішили оригінально - у стилі кінопремії “Ніка”: на великій сцені, з червоною доріжкою та статуетками. Отримати приз можна у різних номінаціях: спорт, танці, співи, наука, екологія, винахідництво, художня культура тощо.

Організаторка нагородження директорка КЗ Центр культури та дозвілля Леся Осадчук говорить, що такий формат вирішили обрати для того, аби діти у свій день відчули себе справжніми зірками.

- Зазвичай на подібних заходах діти, можна сказати, працюють - виступають на сцені, співають, танцюють тощо. Ми ж вирішили дати їм можливість відчути себе глядачами та запрошеними зірками, як на відомих преміях, - говорить Леся Осадчук.

За її словами, у 2019 році навіть довелося проводити нагородження у два етапи, адже всі номінанти не вміщалися до зали.

- Наша громада дуже підтримує молодь. У нас діють безкоштовні гуртки, дітей забезпечують костюмами та транспортом для поїздки на змагання. Тому на всіх нагородженнях завжди багато номінантів, - додає пані Леся. 

Щороку з міського бюджету виділяють кошти, які потім розподіляють між юними талантами. Однак, останні два роки, через пандемію коронавірусу урочисту церемонію нагородження довелося скасовувати, а діти отримували статуетки та подарункові сертифікати у навчальних закладах або закладах позашкільної освіти.

Володимир Гичка зі своїми вихованцями

Такі нагороди цьогоріч отримали й дев’ять вихованців тренера з греко-римської боротьби Володимира Гички. Хлопці 2005-2010 років народження вибороли призові місця на Всеукраїнських змаганнях у Новомиргороді. 

Володимир Іванович розповідає, що сам почав займатися греко-римською боротьбою ще зі шкільних років. Не покидав спорт і під час навчання в технікумі та інституті. 

- Потім я виконав норми кандидата у Майстри спорту. А після інституту пішов працювати вчителем фізичного виховання до школи. Ним працюю і досі, - каже Володимир Іванович.

Близько року тому пану Володимиру запропонували стати тренером з греко-римської боротьби у Дитячо-юнацькій спортивній школі Шполянської громади. 

- До того у нас 30 років не займалися професійно цим видом спорту. А за цей рік ми вже встигли взяти участь у двох змаганнях: у Новомиргороді та Золотоноші. Зараз у моїй групі займається 15 дітей 2005-2010 років народження. Ми плануємо згодом набирати ще молодших вихованців, розширювати групу та  розвивати греко-римську боротьбу на Шполянщині, - розповідає тренер. 

вихованці Володимира Гички

Також вихованці Володимира Гички виступали на обласних змаганнях з греко-римської боротьби присвячених пам’яті загиблим героям-афганцям. Захід відбувся 12 червня у Золотоноші, тоді шестеро хлопців 2007-2008 р.н. вибороли “бронзові”  медалі. Всього у змаганнях брали участь близько 90 спортсменів з усієї області. 

За словами Володимира Івановича, для того, аби здобувати перемоги та досягати успіху потрібно регулярно тренуватися та сумлінно виконувати вказівки тренерів. Така формула застосовується у будь-якому виді спорту.

- Звісно, не обійтися і без фінансової підтримки. Тому дякую нашій ОТГ за те, що покривають витрати на поїздки на змагання та проживання в інших містах України, - додає тренер. 

Ще один цьогорічний володар премії “Гордість громади” - Іван Пащенкоучень 9 класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2-ліцей. Хлопець переміг в ІІ етапі ХХІ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. 

Іван розповідає, що цього року вперше виграв у номінації “Гордість громади” і дуже цьому зрадів. 

- Раніше я брав участь у різних онлайн-конкурсах з фізики, хімії та математики, але перемога у конкурсі імені Петра Яцика - перше серйозне досягнення, - каже Іван.

Іван Пащенко з директором своєї школи

Хлопець говорить, що досягти успіху йому допомогла плідна праця, а також підтримка вчителів та друзів.

- Мені подобаються всі  предмети, які викладають у школі. Але особливо - українська мова, ґрунтовні знання якої у сучасному суспільстві просто необхідні, - додає Іван.

Хлопець говорить, що репетиторів не відвідує, а сам займається щодня й окрім домашніх завдань зі школи робить додаткові, наприклад, розв’язує вправи з торішніх ДПА та ЗНО. 

- Наша вчителька української мови, Катерина Анатоліївна Сімон, також дає нам багато додаткових цікавих і корисних завдань. Тому їй я особливо вдячний за свої досягнення. Також хочу подякувати моїм друзям Андрію, Денису та Данилу за те, що вони  завжди поряд та завжди мене підтримують,  - каже хлопець.

Зараз Іван планує йти до старшої школи - у 10 та 11 клас. А після - хоче вступити до університету в Києві за спеціальністю IT або юриспруденція.