І небо плакало за ним: шполяни провели в останню путь свого Героя

Минулої суботи у Шполі відбулось відспівування священнослужителями ПЦУ, церемонія прощання та проведення в останню путь полковника Юрія Межакова, життя якого передчасно обірвалося 28 травня 2020 року. Звістка про смерть земляка, командира 1 окремої танкової Сіверської бригади в районі проведення операції Об’єднаних сил гірким болем лягла у серця всіх жителів Шполянщини.

Під час церемонії прощання хлинув рясний дощ. «Разом з нами, за ним плачуть небеса…!», – так зазначали присутні шполяни на мітингу скорботи.

Віддати шану полковнику прийшли представники обласної, міської та районної влади, представники командування Об’єднаних сил, військові побратими та громадськість.

У прощальній промові до присутніх звернувся Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал-полковник Руслан Хомчак. Він зазначив, що Юрій був хорошим наставником для всього колективу. У нього було багато планів на майбутнє, і його справу бойові побратими обов’язково продовжать.

Головнокомандувач ЗСУ вручив вдові померлого Альоні Межаковій державну нагороду Юрія (підписану Указом Президента України від 28.05.2020 № 204 «Про нагородження Ю. Межакова орденом Богдана Хмельницького») отриману за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові – орден Богдана Хмельницького II ступеня, посмертно.

Матері Ларисі Межаковій вручили Грамоту пошани та скорботи.

Також свої співчуття родині, близьким та друзям за втрату справжнього патріота, рішучого, професійного лідера і командира, веселу і чуйну людину, сина, брата і батька висловив голова Черкаської обласної адміністрації Роман Боднар, голова Шполянської райдержадміністрації Наталя Коваль.

– Великий сум прийшов на Шполянщину у зв’язку зі смертю полковника Юрія Межакова. Юрій Володимирович родом зі Шполи, тут проживають його батьки – саме тому урочисте поховання відбулось у Шполі, – зазначає голова Шполянської райдержадміністрації Наталя Коваль. –  З батьками Юрія Володимировича я знайома недовго, але встигла побачити, які вони добрі і світлі люди, саме вони виховали справжнього Героя України. Залишились без батька двоє чудових діток, овдовіла дружина… Це непомірне горе для родини. Немає навіть слів, щоб висловити повноту співчуття… Про Юрія добрим словом відгукуються всі, хто знав його в житті та по службі – чесний, сміливий, і водночас сором’язливий у побуті. Військові почесті, сотні товаришів по службі та побратимів, сотні жителів району приїхали, прийшли провести комбрига полковника Юрія Межакова в останню путь, не стала на заваді навіть злива. Нехай його душа почиває з миром, а Шполянщина більше ніколи не знає таких важких втрат…

Після прощання на площі Героїв Майдану, полковника Юрія Межакова поховали з усіма почестями на цвинтарі м. Шполи по вул. Нахімова.

Зазначимо, що Юрій Межаков служив у Сіверській танковій бригаді з 2018 року, в 2019-му - став її командиром. У 2014-2015 роках Межаков був начальником штабу 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

У померлого полковника залишилась дружина і двоє дітей (син та донька), які проживають у м. Біла Церква на Київщині. У рідному місті Шполі у Юрія залишились батьки, також менший брат.

Пам’ять про земляка, полковника Юрія Межакова не зітреться, вона перейде із покоління в покоління та житиме у віках.

Про прощання з комбригом Юрієм Межаковим шполянин Олександр Коновал зняв фільм, який можна подивитися на Фейсбуці в групі «Підслухано в Шполі».

Наталя Полтавець