Ігри патріотів

Минулої п’ятниці-суботи у Товмачі пройшов районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Перемогу у змаганнях отримав рій «Молода Січ» із Лебединського НВК №2.

Втім, як вже повідомляла «Шполяночка+», цьогоріч проведення в районі важливого для патріотичного виховання молоді заходу, регламентованого наказом уряду, було під загрозою зриву. Протягом року керівники Шполянської РДА так і не змогли знайти часу чи то бажання на проведення засідання оргкомітету щодо організації військово-патріотичної гри на рівні району. Справа почала рухатися лише після стурбованого виступу депутата Шполянської районної ради Сергія Осаули на засіданні планово-бюджетної комісії, коли до заходів залишалося всього декілька тижнів. Щоб не допустити зриву важливого для патріотичного виховання збору, його організацію взяли на себе активісти громадської організації «Товмацький курінь».

— Левову частину роботи і зобов’язань взяла на себе Товмацька сільська рада, — розповів сільський голова Товмача Сергій Коваль. — Із сільського бюджету ми виділили на ці цілі 15 тис. грн, а вчителі Товмацького НВК доклали масу зусиль, щоб провести гру на належному рівні, хоча часу для підготовки вкрай бракувало. У створенні умов для проведення гри нас консультували досвідчені педагоги — подружжя Осаул із Лебедина.  

Цього року участь у конкурсі взяли 6 козацьких роїв: з Товмача, Топильної, Капустиного, Лебединських НВК №2 і №3, та Шполянської школи №5. Як видно із кількості учасників, керівництво РДА не надто популяризує і докладає зусиль для того, аби якнайбільше дітей було залучено до такого цікавого і разом із тим важливого вишколу.

Однак тим дітям, яким пощастило взяти участь у грі, цьогорічні змагання надзвичайно сподобалися. Джури встановили наметове містечко, облаштували свої місця перебування на два дні таборування. Урочистості біля пам’ятних знаків українським Героям у Товмачі відкрили голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ольга Шпиця, сільський голова с. Товмач Сергій Коваль.

Після урочистостей діти поринули у конкурси серед роїв: «Впоряд» (стройова підготовка), стрільба, «Відун» (знавці історії), перетягування линви, «Добре діло», «Ватра» (мистецький конкурс), «Рятівник» (надання домедичної допомоги), смуга перешкод, квест «Пластун».

 Під час закриття табору відбулося нагородження учасників. Переможцем став рій «Молода Січ» із Лебединського НВК №2.

— Сподіваємося, що наступного року таки вдасться залучити до цієї військово-патріотичної гри всіх дітей Шполянщини, бо це — гартування нашого майбутнього, — висловив надію голова ГО «Товмацький курінь» Дмитро Вовк, який охоче долучився до суддівського складу змагань.

Наталія СТОРЧАК