Ігри з приватизацією ГТС — це загроза нацбезпеці країни

«Батьківщина» боротиметься за те, щоб не допустити тіньової приватизації газотранспортної системи України (ГТС) та «Укргазвидобування». Про це заявив заступник керівника фракції Сергій Соболєв.

«Ігри з приватизацією — це загроза національній безпеці країни. Саме тому ми будемо захищати інтереси держави і перешкоджатимемо цій приватизації», — сказав він.

Політик нагадав, що спроби приватизувати ГТС були і при Кучмі, і при Януковичі. За словами Сергія Соболєва «Батьківщина» боротиметься проти такого дерибану. «ГТС — це власність, вартість якої, за різними оцінками, становить від 200 до 250 млрд євро. Це без газосховищ. Хочу нагадати, що ВВП України сьогодні становить 90 млрд євро», — зауважив політик.

На переконання Сергія Соболєва, навіть в умовах запуску «Північного потіку-2» або припинення Росією транзиту газу через Україну, є всі можливості ефективно керувати нашою ГТС, нарощувати потужності транзиту.

«Але для цього нам потрібно бути досить сильними у перемовинах на міжнародній арені. Ми зараз знайшли потужного союзника – це адміністрація Президента США Дональда Трампа. Вони заявляють, що не допустять будівництво «Північного потоку-2», про те, що вони готові забезпечувати Європу, включаючи і Україну, скрапленим газом, якщо це потрібно. США вкладають мільярди доларів в розвиток скрапленого газу, зокрема сланцевий газ. І постачають його до Європи. Це вже буде реальна конкурентна боротьба»,— повідомив заступник керівника фракції «Батьківщина».

Парламентарій нагадав, що уряд Юлії Тимошенко в умовах ще більшого тиску і шантажу зумів укласти договір, який нині дозволив через Стокгольмський арбітраж відсудити в «Газпрому» понад 6 млрд дол. щодо транспортування газу.

Щодо  приватизації «Укргазвидобування», то, на переконання Соболєва, це буде «найбільшим злочином, якого нам ніхто не вибачить».

«Бо це справді курка, яка несе золоті яйця. Потрібна чітка державна політика для того, щоб цей процес далі продовжувався. І я переконаний, що ми найближчим часом зможемо себе повністю забезпечувати газом, і це буде в тому числі запорукою незалежності країни», — підсумував народний депутат.