Прийом заяв здійснюється територіальним підрозділом ДМС
з питань:
• оформлення паспорта після досягнення 16-річного віку, у тому числі у разі обміну, замість утраченого/ викраденого;
• видача тимчасового посвідчення;
• вклеювання фотокартки до паспорта при досягненні громадянином віку 25 або 45 років.
Прийом документів
від громадян здійснюється
наступними підрозділами:
• а) від внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення (розпорядження КМУ №1085 від 7 листопада 2014 року) та на тимчасово окупованій території Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, перемістилися та отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі — довідка ВПО), зразок якої затверджено постановою КМУ №509 від 1 жовтня 2014 року «Про облік внутрішньо переміщених осіб» — за місцем фактичного проживання, зазначеним у довідці (стаття 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»);
• б) від осіб, які проживають та зареєстровані в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення (Донецька та Луганська області) та не отримали статус внутрішньо переміщеної особи — за місцем звернення особи територіальним підрозділом ГУДМС України в Донецькій області та відповідно УДМС України в Луганській області;
• в) від осіб, які проживають та зареєстровані на тимчасово окупованій території України (Автономній Республіці Крим та м. Севастополь) та не отримали статус внутрішньо переміщеної особи — територіальним підрозділом ДМС за місцем звернення громадянина або його представника (стаття 6 закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України та Порядок оформлення документів, що підтверджують громадянства України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України, затверджений постановою КМУ №289 від 4 червня 2014 року (далі — постанова КМУ №289).
Громадяни України, які виявили бажання отримати статус внутрішньо пере-міщеної особи відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», але втратили паспорт, подають заяву про втрату паспорта до територіального підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання та документуються тимчасовим посвідченням відповідно до розділу VII Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС №320 від 13 квітня 2012 року.
Відповідно до пункту 4 постанови КМУ №509 тимчасове посвідчення є підставою для подання заяви та отримання довідки ВПО.
Відповідне рішення щодо документування паспортом або вклеювання фотокартки до паспорта приймається після надання особою даної довідки із зазначенням фактичного місця проживання під час подання документів для оформлення паспорта.
У разі втрати паспорта
громадянина України
Зібрати всі наявні документи (у тому числі ті, які посвідчують особу) — паспорт громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтво про народження, посвідчення водія, військовий квиток, пенсійне посвідчення, посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, посвідчення інваліда тощо, а також (у разі наявності) документи, які підтверджують реєстрацію місця проживання (довідка про склад сім’ї або витяг з будинкової книги), копії паспорта громадянина України та інших документів та звернутися до відповідного підрозділу міграційної служби. Потрібні також фотографії 3,5х4,5 см (3 шт.) та квитанція про сплату держмита (34 грн.) або документ про звільнення від його сплати (реквізити для оплати розміщено на інформаційному стенді у відповідному підрозділі ДМС України).
Вклеювання фотографії
до паспорта громадянина України по досягненню
25- та 45-ти річного віку
Звернутися до відповідного підрозділу міграційної служби та надати паспорт громадянина України та 3 фотографії 3,5х4,5 см.
Отримання паспорта
громадянина України
по досягненню 16-ти річного віку (перший паспорт)
Звернутися до відповідного підрозділу міграційної служби та надати свідоцтво про народження, 3 фотографії 3,5х4,5 см, документи, які підтверджують реєстрацію місця проживання дитини (у разі наявності, довідка про склад сім’ї або витяг з будинкової книги) та паспорти батьків.
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та проїзного документа дитини
Для оформлення закордонного паспорта громадянам необхідно звернутися до будь-якого найближчого підрозділу ДМС України, який надає такі послуги.
Оформлення здійснюється на загальних підставах, незалежно від місця проживання заявника та місцезнаходження територіального підрозділу ДМС.
Валентина ЩІПАНСЬКА,
завідувач Шполянського районного
сектора управління державної міграційної служби України
в Черкаській області.