ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОЗМІР ПЛАНОВОГО ТАРИФУ НА ВИВЕЗЕННЯ РІДКИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

З метою виконання наказу Мінрегіонбуду №390 від 30 липня 2012 року «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», із змінами, внесеними згідно з наказом Мінрегіонбуду №367 від 22 грудня 2014 року, з метою виконання абзацу другого частини другої статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», комунальне підприємство «Комунальник-сервіс» Шполянської міської ради доводить до відома споживачів інформацію про розмір планового тарифу на вивезення рідких побутових відходів (РПВ).

Тариф на послугу з вивезення РПВ розрахований у 2014 році відповідно до Постанови КМУ №1010 від 26 липня 2006 року «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів».

Рішенням виконкому Шполянської міської ради №188 від 17 грудня 2014 року тариф на послугу з вивезення РПВ для категорії споживачів «Населення багатоквартирних будинків» встановлено в розмірі 18,00 грн. за 1 куб. м (в т.ч. ПДВ — 3,00 грн.) на рівні відшкодування собівартості, визначеної в наданих економічно обґрунтованих розрахунках тарифу на послугу з вивезення РПВ, 48%.
При цьому для категорії споживачів «Населення: приватний сектор» тариф встановлено в розмірі 100% відшкодування собівартості — 37,52 грн. за 1 куб. м (в т.ч. ПДВ — 6,25 грн.).

Відповідно до Закону України №626 від 16 липня 2015 року «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг» встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.

Враховуючи норми Закону №626, комунальне підприємство визначає розмір тарифу для всіх категорій споживачів на рівні 100% відшкодування собівартості послуги з вивезення РПВ відповідно до розроблених економічно обґрунтованих розрахунків у 2014 році.
При цьому повідомляємо, що розмір тарифу не збільшується в порівнянні із затвердженим у 2014 році, а лише приводиться до рівня 100% відшкодування на вимогу Закону України №626.

СТРУКТУРА ТАРИФУ
НА ВИВЕЗЕННЯ РІДКИХ ПОБУТОВИХ
ВІДХОДІВ (за 1 куб. м)

Статті витрат                        Сума, грн.
Прямі матеріальні витрати        21,76
Прямі витрати з оплати праці   3,86
Інші прямі витрати                  1,62
Загальновиробничі витрати      1,36
Адміністративні витрати           2,67
Всього витрат                        31,27
Вартість вивезення
1 куб. м з ПДВ (20%)              37,52

Приведення розміру тарифу на вивезення РПВ урівнює в правах споживачів багатоквартирних будинків та приватного сектору, дозволяє більш ефективно використовувати кошти громади (місцевого бюджету), оскільки надалі кошти, що йшли на фінансування різниці в тарифах на послугу з вивезення РПВ лише для жителів багатоквартирних будинків, можуть бути спрямовані на реалізацію програм, що стосуються всіх мешканців міста в цілому.

При оплаті послуг з вивезення рідких побутових відходів громадяни мають право скористатися субсидіями та пільгами відповідно до чинного законодавства.

Крім того, доводимо до відома, що нарахування за послугу з вивезення рідких побутових відходів для мешканців багатоквартирних будинків проводиться пропорційно до використаного об’єму води згідно з показником лічильника.

За умови відсутності в квартирі лічильника обліку води нарахування за послугу з вивезення рідких побутових відходів проводиться пропорційно до нарахованого водоспоживання на кожного мешканця квартири згідно з затвердженою нормою для будинку.

Відтак, встановлення лічильника обліку води дозволить контролювати рівень споживання води і сплачувати лише за фактично отримані послуги з водопостачання та вивезення рідких побутових відходів.

Зауваження та пропозиції приймаються у письмовій формі до 29 лютого 2016 року за адресою: м. Шпола, пров. Поштовий, буд. №1. Тел. для довідок №5-20-48