Із лінії фронту до Берестечка

По закінченні історико-просвітницького фестивалю «Товмацький курінь» голова Шполянської районної громадської спілки учасників АТО Віктор Савчук разом зі своїм фронтовим побратимом Андрієм Коваленком-Квіточкою, який гостював у Товмачі на святі, відразу вирушили на Дон­бас із допомогою для українських воїнів. Андріїв мікроавтобус з причепом повністю був завантажений продуктами, які охоче на­дали керівники підприємств та бізнесмени

Шполянщини: голова наглядової ради Групи компаній «ЛНЗ» Дмитро Кравченко (пальне, 5000 грн.), директор ТОВ «Маяк-Агро» Ми­хайло Богач (олія, макаронні вироби), дирек­тор СТОВ «Агроспілка» Ігор Романенко (4000 грн.), директор ПрАТ «Шполянський завод продтоварів» Олег Кошовий (солодощі, чіпси), приватні підприємці Максим Доценко (цукерки, печиво) та Віталій Скряга (ковбасні вироби). Відвідавши українських бійців, які відповідально стоять нині на сторожі території нашої держави, активісти вирушили на протилежний край України — до Рівненщини, де розпочинали­ся урочистості з нагоди 365-річчя битви під Бере­стечком. Тоді козаки і селяни у союзі з кримськи­ми татарами протистояли армії Речі Посполитої. Це була єдина програна Богданом Хмельниць­ким битва, яка тривала 10 днів. Потому українці відступили через зраду татар. Відхід прикривали 300 козаків, які всі до одного загинули. Про точну кількість жертв з обох боків історики і досі диску­тують. А патріоти битву під Берестечком пораз­кою не вважають. Щороку сотні людей приїздять на Козацькі могили вшанувати пам'ять полеглих. Нащадки героїв відтворюють давній табір, демон­струють зброю, готують куліш, їздять верхи.

Як розповів «Шполяночці+» Віктор Савчук, літургію за загиблими героями битви під Бе­рестечком та новітніми героями, полеглими за незалежність України на Донбасі, очолив Святійший патріарх Філарет.

Шполяни також до­лучилися до покладання квітів до пам’ятника козакам та селянам-повстанцям та відвідали козацькі могили.

Наталія ДАВИДЕНКО