Шполянська міліція реорганізовується у поліцію
На листопадовому засіданні Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації було заслухано інформацію начальника відділу УМВС України в Черкаській області Вадима Кутового. Саме того дня це відомство працювало останній день перед ліквідацією у зв’язку з реорганізацією. Як пояснив Вадим Олександрович, переформатування районного підрозділу міліції у Смілянське відділення поліції триватиме два місяці — проводитимуться відповідні атестування та тестування. Про деталі цього процесу, зокрема, про майбутню штатну структуру місцевої поліції, він поки що не говорить, адже ще багато що не відомо.
— Чи покращить ця реорганізація роботу правоохоронних органів, покаже життя, — прокоментував Вадим Олександрович.
В ході спілкування з головним правоохоронцем району члени ради запитували його про хід розслідування резонансних справ у районі. Зокрема, цікавилися справою викриття громадськістю у 2014 році підпільного грального закладу у Шполі, на що отримали досить несподівану відповідь: людина, на якій зійшлися ланцюги розслідування, покінчила життя самогубством. Справа ж про організацію поїздок на київський «антимайдан» у 2014 році об’єднана нині в одну і перебуває в обласному управлінні МВС. Про хід її розслідування ГР вирішила запитати у цього відомства у формі звернення. За словами пана Кутового, зі Шполянського району у справі фігурує понад сотня громадян, місцеві правоохоронці провели відповідні допити та передали напрацювання до обласного управління.
Жодна заява про порушення виборчого законодавства від громадян до відділу не надійшла
Запитання членів ради також стосувалися порушень під час виборчої кампанії місцевих виборів 2015 року та в день голосування. З цього приводу Вадим Кутовий повідомив, що жодної письмової заяви за період виборчої кампанії, в т. ч. і в день голосування, від жителів району у відділ УМВС не надходило. Мали місце телефонні дзвінки з виборчих дільниць, на які правоохоронці реагували миттєво — виїздили на місце фіксування порушення тими, хто телефонував до міліції. Але жодних фактів виявлено не було, заяви громадяни писати відмовлялися.
— До моїх батьків приходили додому люди і пропонували гроші за те, щоб віддали голос за одну з партій на виборах — це ж прямий підкуп виборців, чому міліція не помічала цього? — запитала одна з членів ради.
— Ваші батьки знають цих людей?
— Так.
— Чому не написали заяви до нашого відділу?
— Бо навіщо їм це потрібно?
Справді, людям зайвим є в’язнути у такі неприємні речі, їх можна зрозуміти. Але й без активної громадської позиції неможливо встановити справедливість та зламати негативні тенденції в частині правопорядку і політичної культури.
Наступне засідання Громадської ради заплановано на 4 грудня (початок о 15-ій годині), в ході якого проводитиметься аналіз діяльності ради за 2015 рік, вноситимуться пропозиції до плану роботи на 2016 рік. запрошуються всі громадяни, які бажають взяти участь у роботі ради.
Наталія СТОРЧАК.