ЇЇ ТВОРЧІСТЮ ЗАМИЛУВАЛИСЯ НА ВСІХ КОНТИНЕНТАХ СВІТУ

Коли шполянці Валі Толчініній виповни­лося сім років, вона твердо вирішила записатися до школи мистецтв на за­няття фортепіано, про своє бажання розповіла своїй мамі. Ольга Іванівна не зна­ла тоді, що її дитина обрала в той день свою долю, вага­лася, чи варто купляти до­рогий інструмент, щоб Валя займалася вдома вивченням музичних п’єс. Та виконала побажання доні і переконала­ся за сім років, яким серйоз­ним захопленням стала для її доньки музика. Талантом Бог її наділив незвичайним — вона не лише майстерно виконувала музичні твори, а й пробувала писати музи­ку, співала. Завдячує своєму успішному навчанню пер­шому викладачу — Тетяні Вакуленко. Наставниця пи­шалася талановитою учени­цею, яка неодноразово брала участь у обласних конкурсах фортепіанної п’єси і посідала призові місця.

По закінченні 9-ти класів у Валентини не було сумнівів, яку освіту здобувати — всту­пила до Черкаського музич­ного училища на факультет музичного мистецтва естради та джазу. Викладачі побачили відразу в ній обдарування і запропонували паралель­но вчитися і на факультеті фортепіано класичне, тож за 4 роки у неї вже було 2 ди­пломи. Коли її однокласники відзначали випускне свято, вона була не просто запро­шеною, а й виконала декілька пісень на центральній площі міста, вразила земляків своїм чудовим співом, приїздила з концертною програмою на День міста Шпола.

Потім послідували п’ять років навчання в Харківському національному університеті мистецтв імені Івана Котляревського — оркестро­вий відділ факультету музич­ного мистецтва естради та джазу. У 2014-му отримала спеціальність «артист ор­кестру (ансамблю) естрад­них інструментів; викладач (фортепіано)».

Високе чуття музики, імпровізація далися їй зви­ще. Валентина захопилася джазом і класичною музи­кою, і це поступово ставало сенсом життя, її авторські твори справді вражали са­мих учителів і наставників. Водночас поєднувала на­вчання з роботою — працю­вала концертмейстером у Палаці студентів Харківської національної юридичної академії. Неодноразово брала участь у мистецьких кон­курсах — у 2007 році стала переможницею фестивалю «Жива вода» у Харкові, в цьому ж році бронзове місце здобула у обласному конкурсі патріотичної пісні «Моя Україна». Ще навчаючись в училищі, стала лауреа­том міжнародного конкуру «Юність, натхнення і талант» у Будапешті. В 2013-му про­бувала сили в популярній телепередачі-конкурсі «Голос країни», відчула всю непро­сту атмосферу у тому відборі талантів, які здійснювали Вакарчук, Кароль, Скрипка та Потап. На жаль, вони не оцінили виступ дівчини, яка була впевнена: тембрами навмисне маніпулювали і її голос звучав зовсім не в автентичному вигляді.

— Я відчула чи не вперше, що втрачаю здатність співати, не можу з собою нічого вдіяти, наскільки впливала та навко­лишня напружена сфера на конкурсі... — згадує Ва­лентина.

Та невдовзі її це вже не засмучувало, була впевне­на у своїх силах, відчувала приплив творчого натхнення і великого бажання здобувати музичний олімп не лише вітчизняного, а й світового масштабу.

Перший сольний кон­церт її власних пісень допоміг організувати ав­торитетний викладач, відомий український зна­вець джазу і класичної музики Сергій Давидов, платівки якого компетентні оцінювачі називають відчуттям кришталевої прозорості, він створює разом з друзями дійсно живу му­зику, рухливу картину, так і має бути, коли йдеться про глибокий джаз, тим паче — коли йдеться про оригінальну музику, а не об­робку стандартів. Кольоро­ва афіша з рекламою кон­церту сповіщала про чудові авторські пісні Валентини Толчініної на основі спла­ву елементів таких стилів як соул, фанк і джаз-рок. Відео концерту мали можливість пе­реглянути всі її друзі і знайомі у соціальних мережах, які за­хоплювалися високою майс- терністю і талантом Вален­тини. Слід сказати, що ця творчість розрахована на лю­бителя, хто по-справжньому любить, розбирається, цінує, розуміє.

Ще один концерт вона спробувала організувати вже сама, без наставництва Сергія Давидова — джаз-рок-клуб «PINTAGON» зі сценічним ім’ям «TINA NAGHT». І це був справді титанічний труд, бо вона взяла на себе не лише відповідальність за вико­нання творів, а й за менед­жмент, аранжування, світло, акустику. Це неймовірно важко, але вона справила­ся. Для таких концертів, як належить, потрібні продю­сер, арт-директор і, звичай­но ж, фінансовий ресурс. Тож у подальшому Вален­тина вирішила шукати інші можливості, щоб доносити свою творчість до людей, і її амбітні мрії невдовзі збу­лися. Промовідео з резюме Валентини Толчініної відразу помітили менеджери однієї з французьких фірм і запропонували роботу на експедиційно-круїзному кораблі. Для цього вона мала підготувати репертуар із 100 пісень на англійській мові, 100 — на французькій, головна умова — вища освіта, адже подорожуючі на кораблі — люди освічені, інтелігентні. Із завданням Валя легко спра­вилася, вивчити таку кількість пісень для неї проблеми не створило. І ось, у квітні ми­нулого року, вона відбула у піврічну подорож навколо світу, щодня даруючи пасажи­рам неповторну джазову му­зику, класичну пісню. Її чули у десятках країнах світу, а вона знайомилася з особливостя­ми кожної з них. Її фотоаль­бом містить безліч світлин, які розповідають про всю географію світу, національні традиції народів, дивовижні екзотичні птахи і звірі, рос­линний світ.

Найбільше захоплюється враженнями від перебування в Гренландії, де спостерігала за білими ведмедями, знайомилася з населенням, фотографувала незвичайні краєвиди…

Далі — підкорення нових професійних щаблів. Поки триває відпустка Валенти­ни Толчініної у рідній Шполі, вона вже поставила для себе вищі цілі. Працює нині над вдосконаленням англійської, якою вона вільно володіє, готується презентувати свої професійні якості у агентстві, в якому працює, щоб от­римати більш перспективні пропозиції. Нині вона поба­чила на власні очі чи не весь світ. А вже у найближчому завтра світ почує її і визнає неповторний талант і неосяж­ну красу, що лине з її творчо­го внутрішнього простору.

25 січня Валентина ТОЛЧІНІНА відзначає свій день народження, тож колектив газети «Шполяночка+» з цієї нагоди щиро вітає талановиту землячку і надсилає побажання щасливої долі, творчих успіхів і здійснення всіх мрій, міцного здоров’я і родинного благополуччя на многії літа! Щасти Вам у житті!

Наталія ДАВИДЕНКО.