Кандидат у народні депутати України по виборчому округу №196

Сергій КОВАЛЬ: «Неприпустимо знову приводити до влади тих, на чиїй совісті кров загиблих героїв!»

Зареєструвавшись кандидатом у народні депутати України чи не в останню хвилину завершення реєстрації, сільський голова села Товмач Шполянського району, громадський активіст, учасник протистоянь на Євромайдані та боїв за визволення міста Слов’янськ, батько чотирьох дітей — Сергій Коваль розпочав агітаційну роботу. Якими ідейними засадами керується наш земляк, балотуючись до парламенту, кореспондент газети «Шполяночка+» поцікавилася безпосередньо у кандидата:

— Сергію Валентиновичу, для багатьох шполян стало несподіванкою Ваше рішення йти до Верховної Ради. Що саме спонукало до такого серйозного кроку?

— Правду кажучи, це рішення давалось мені дуже важко. Прийняти його остаточно допомогли мої соратники про громадсько-політичній діяльності — члени Народної ради Шполянського району, осередків політичних партій «Громадянська позиція», громадське формування «Народна самооборона «Оберіг», небайдужі громадяни, однодумці. А переконливим аргументом для цього стало найголовніше, що турбує більшість людей сьогодні: знов до Верховної Ради намагаються потрапити ті, хто без вагань зрадив народ! Ті, хто голосував 16 січня за «драконівські» закони, котрі позбавляли нас права навіть дихати. Ті, хто лобіював особисті бізнесові інтереси, вмить забувши про свої обіцянки людям у селах. Ті, на кому кров убитих героїв Небесної сотні, відважних солдат, які на сході боронять Україну від нового-старого окупанта! Це блюзніри, цинічні зрадники, які не мають більше морального права просити мандат довіри у народу.

— Як Ви вважаєте, чи не сприятиме перемозі конкурентів висунення на одному виборчому окрузі декількох демократичних представників? Тобто чи не варто зосередитись на одній кандидатурі від демократичних сил, а не розпорошувати голоси?

— Я не є технічним кандидатом, якщо Ви це маєте на увазі. Я іду до Верховної Ради за підтримки простих людей, проводжу зустрічі, постійно спілкуюся з жителями округу. Тут, знаєте, спрацьовує вольове натхнення — якщо не я, тоді хто? У мене немає грошей на строкаті бігборди, рекламу та глянцеві листівки. Агітаційну продукцію ми з побратимами друкуємо на власних пристроях. Головне, щоб люди дізналися про суть моєї мети, а вона полягає у докорінній зміні всієї державної системи у державі, яка повністю погрузла в корупції і її неможливо очистити без радикальних рішень. Я вірю, що люди вже змінили свою самосвідомість після трагічних подій в Україні, які сталися насамперед, через людську байдужість і применшення своєї громадської ролі. Тому повинні вже розрізнити — хто йде захищати свої мільйони і маєтки з яхтами, а хто може і хоче очистити державу від корупції і зрадництва. Я не проти, щоб люди в Україні мали можливість заробляти гроші, жити заможно. Але якщо ти бізнесмен, то займайся своєю справою, сплачуй справедливі податки, а в політику — зась. У політиці і у владі повинні працювати чесні, порядні люди, які мають за мету не нагребти державних грошей собі до кишень, а врегулювати державну систему так, щоб унеможливити корупційні схеми, впровадити такі засоби покарання, щоб навіки забули про спокусу запускати свої злочинні руки до бюджету країни. А ми бачимо, що вони не усвідомлюють своїх гріхів — знову власні портрети розвісили на всіх кутках, урнах і туалетах, застосовується адмінресурс   як і раніше. Кандидати ті ж самі регіонали, тільки тепер повдягали вишиванки і затесались до виборчих списків Президента чи інших демократичних партій. Та ще й затівають концерти-розваги в час, коли країну охопило лихоліття війни!

— Ви вірите, що підписаний днями Президентом України Закон «Про очищення влади» буде виконуватися?

— Вірю. Ви думаєте, чому зараз ми спостерігаємо такі потрясіння у вітчизняній економіці, зростання цін, інфляція, малі зарплати і пенсії? Владна верхівка змінилася, а у всіх структурах позалишалися корупціонери різних рівнів, які не уявляють свого існування без корупційних схем. Отож, маємо великий саботаж з їх боку, гальмуються реформи, вони продовжують красти. Те ж відбувається і в нашому районі. Ви подивіться — хто керує районом: ті, хто служили Януковичу і Тулубу, принижували працівників бюджетної сфери і державних службовців, насильно заганяли до ненависної всім Партії регіонів, організовували поїздки «тітушок» на антимайдан до Києва. Господарський стан району їх не цікавить, не кажучи вже про духовну сторону. Їх не побачиш на заходах по вшануванню загиблих героїв Небесної сотні, а якщо й були присутні, то ті заходи сама громада організовувала. Від них нема ніяких ініціатив, складається враження, що громада наша живе окремо в своєму світі, а вони — окремо в ворожому таборі. Нещодавно теперішній очільник відділу освіти районної державної адміністрації (в час, коли гинуть українські солдати в АТО) купив на 99 тисяч грн. з районного бюджету фарби для ремонту шкільних приміщень за ціною, майже вдвічі дорожчою, — очевидний відкат із застарілих корупційних схем. Громадськість обурюється, а реакції від влади — нуль. І взагалі розподіл народних коштів здійснюється непрозоро, громаду постійно вводять в оману, нема громадських слухань і обговорень. Тож якщо ми хочемо очистити країну від несправедливості, то цей закон повинен діяти! А щоб він діяв, ми не повинні мовчати. Потрібно постійно пильнувати і довести керівникам, що наше око всюдисуще — ми не дамо більше красти і дурити нас, їм краще не відмежовуватись від людей, а почати реально їм служити (хоча «професіонали» старого гарту невиправні). Молодь повинна займати ключові посади — от і буде очищення! І голосуванням своїм не допустити до влади більше тих, хто допомагав банді Януковича, а тепер перефарбувався. Наші батьки і діди збирали буряки до грудневих снігів, обморожуючи собі руки, невтомно трудилися, тільки нікому з тих людей Героя тодішньої держави не присвоїли. Ряд депутатів- черкащан попереднього скликання голосували за закони 16 січня 2014 року, які спричинили численні жертви мирних патріотів України. А я не можу такого сприймати, бо носив тіла загиблих на Інститутській, бо нема серед живих моїх бойових друзів-героїв з АТО! Я вам скажу, що український дух непереможний! Ми таки позбудемось яничар!

— Якому виду діяльності присвятили б себе у парламенті?

— Швидше за все, це буде комітет з питань адміністративної реформи, місцевого самоврядування або розвитку агропромислового комплексу. До нас постійно долітають чутки про те, що наш район уже покроїли та планують укрупнення громад. Я, як людина, яка знає всі проблеми життя сільської місцевості, не дозволю тим кравцям рубати з плеча, детально не вивчивши реалії життя простих людей. Вони не бачили в очі села, не розуміють складнощів, що позбавляють селян повноцінно жити і працювати на власній землі, і беруть в руки ножиці. От тут я змушу кожного такого реформатора приїхати в село і пожити там, випробовуючи на собі усі принади наших реалій. Вони побачать, що перед тим, як об’єднувати громади, потрібно принаймні зробити ідеальні дороги, якими люди щодня діставатимуться потрібних установ. А ще обов’язково голосуватиму за впровадження медичного страхування, щоб люди забули про хабарі і не переймалися пошуком грошей в разі хвороби. Приділятиму увагу захисту простого селянина, який має бажання працювати на власній землі. Для того, щоб такий фермер міг заробити собі на шматок хліба і до хліба, потрібно створити умови для доступної міні-техніки, стимулювати її виробництво на вітчизняних заводах, зробити доступним кредитування . Потрібно приділити увагу врегулюванню законів, які впливають на ціноутворення сільськогосподарської продукції. Село не стане розвиватися доти, поки не буде створено умови стимулювання людей утримувати тварин, вирощувати овочі, фрукти, ягоди, а це вигідна ціна і можливість збуту продукції. Ну не можна вже допускати такий абсурд, коли вода дорожча за молоко! Переконаний, що це можливо зробити на законодавчому рівні, щоб не давати трейдерам і перекупщикам можливість отримувати надприбутки, а працьовитого селянина обдирати і тримати у злиднях. Також підтримаю відміну пенсійної реформи, бо середній вік наших людей не обіцяє багатьом діждатися тих пенсій. Вважаю правильним спростити ведення малого і середнього бізнесу і при цьому скоротити кількість контролюючих органів, яким треба давати хабарі і якими постійно залякують підприємця, тримаючи в узді. Перекриття кисню, одним словом. Приділю велику увагу процедурі оформлення спадщини — припинити оце здирництво і повернути право переоформляти її через сільські ради! Де ще такі дурні закони існують, коли подружжя разом побудувало дім, а після смерті одного з них, треба платити піввартості будинку?

— Що найголовніше, на Вашу думку, , хотіли б сказати виборцям?

— Подумати, чи станете кращим жити, якщо в школу якийсь магнат напередодні виборів подарує комп’ютер і на п’ять років забуде про вас. Це є прямим підкупом, бо ви їм потрібні тільки під час виборчого періоду . Потім вони захищатимуть свої статки. Перед тим, як ставити позначку в бюлетені, добряче задумайтесь — а чи не гинутимуть знову українці після мого вибору! Я не маю жодного сумніву, що Україна пройде цей час очищення успішно, ми обов’язково повернемо Крим і Донбас, а Путін безславно піде. Слава Україні! Слава нації! Україна — понад усе!

Спілкувалася Наталія ДАВИДЕНКО