Каньйон у селищі Буки називають «маленькою Швейцарією»

Мальовничий гранітний каньйон на річці Гірський Тікич біля села Буки на кордоні Черкаської та Вінницької областей (Буки - колись містечко, а зараз селище міського типу відоме з 1515 року) входить в сотню найкрасивіших місць України і знахо­диться на другому місці рейтингу «Сім чудес Черкащини».

А в плані природної нетиповості Буки займають в нашій країні одне з перших місць. Річка Гірський Тікич тече в протерозойських гранітах, вік яких оцінюється в 2 млрд. років і утворює оригінальний, глибокий (до 20 м) і вузький (місцями 20-40 м) каньйон. Берег його скелястий з виступами сірого граніту. ГірськийТікич разом з річками Гнилий Тікич і Ятрань входить в басейн Південний Буг.

Це чудо природи не залишило­ся непоміченим і ще в 1972 році даному об’єкту був наданий статус державного пам’ятника природи міс- цевого значення. Сюди частенько з’їжджаються альпіністи. Вони ка­жуть, що тренуватися в скелелазінні можна навіть на скелі у вигляді людського профілю в самому кінці каньйону, яка здається зовсім не­придатною для альпінізму.

Світанок в Буках нікого не залишає байдужим. У народі цей ка­ньйон називають «маленькою Швейцарією»...