Хто має право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті

З червня нинішнього року внесено зміни до деяких законодавчих актів, якими було надано право безоплатного проїзду у міському та приміському транспорті певним категорія громадян. Про те, хто ж має право користуватися такими пільгами нині, читачам «Шполяночки +» дає роз’яснення начальник управління соціального захисту населення Шполянської райдержадміністрації Анатолій РАКІТІН:

Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII від 28 грудня 2014 року скасовується право на безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті ветеранів праці, дітей війни, учасників війни, жертв нацистських переслідувань та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Ці особи з 1 червня 2015 року зможуть реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті відповідно до урядових рішень як пенсіонери за віком (по пред’явленню пенсійного посвідчення) або як інваліди (по пред’явленню пенсійного посвідчення із зазначеною групою інвалідності або довідки МСЕК).

З 1 червня 2015 року на щоденний безоплатний проїзд у міському та приміському автобусному сполученні мають такі категорії громадян: інваліди війни 1, 2 та 3 груп; учасники бойових дій; реабілітовані громадяни; ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, служби цивільного захисту; батьки загиблого військовослужбовця.

Право безкоштовного проїзду має також дитина-інвалід та її супроводжуючий; інвалід 1 групи по зору та супроводжуючий; інвалід 2 групи по зору; інвалід 1 групи (крім інвалідів по зору) та супроводжуючий; інвалід 2 групи (крім інвалідів по зору), інвалід 3 групи; дитина з багатодітної сім’ї; особа, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС ― 1 категорії та 2 категорії (ліквідатори); дитина-інвалід, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи.

Для пенсіонерів за віком безкоштовний проїзд у міському та приміському автобусному сполученні ― перший понеділок місяця.
Додаткову інформацію можна отримати по телефону №5-20-31.