Згадуймо і шануймо усіх, хто наближав День Перемоги!

  Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв Батьківщину, виявив нездоланну мужність та незламність духу.

Саме їм ми  завдячуємо свободою та мирним небом, тим, що сьогодні можемо ростити дітей, обробляти лани, посміхатися сонцю.

   

     На жаль,  у нашому місті вже зовсім мало залишилося ветеранів Другої світової, які на власні очі бачили цю страшну війну. І нинішнього 9 травня на мітинг-реквієм «У святому мовчанні над Вічним вогнем», присвячений 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, змогло прийти їх лише шестеро. Традиційний парад ветеранів цього разу складався переважно із представників молодшого покоління, які вже встигли побачити жахіття сучасної війни на сході  нашої країни.

   

      Слова вдячності за Перемогу, здобуту у важких боях, звучали на  адресу ветеранів Другої світової  із вуст міського голови Сергія Кравченка, голови районної ради Олександра Кузуба, голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, ветерана війни Володимира Зданєвича.

  - Тисячі шполян поклали власні життя на вівтар перемоги у Другій світовій війні. Понад тисячу земляків відзначено бойовими нагородами за відвагу і героїзм, проявлені на фронтах війни. Наш обов’язок – бути гідними славетного подвигу предків, усіма своїми справами утверджувати мир і злагоду на славній шполянській землі.  Згадуймо і шануймо усіх, хто наближав День Перемоги, відстоював мир тоді, і тих, хто робить це сьогодні – на блок-постах і українських кордонах,— зазначив  у своєму виступі Сергій Кравченко.

    Хвилиною мовчання вшанували присутні на мітингу пам’ять загиблих, а на могили  солдат у Парку Слави лягли вінки та квіти.

   Танцювальний подарунок , який до свята  Перемоги усім шполянам підготував танцювальний колектив «Еліт»,  разом із випущеними в небом голубами-символами миру стало справжньою родзинкою цього заходу.

   Як і зазвичай, після мітингу  шполяни  слухали концертну програму, підготовлену хором ветеранів війни і праці районного будинку культури та пригощались солдатською кашею.

   Напередоні, 8 травня,  у День пам’яті та примирення шполяни взяли участь у акції «Запали свічку пам’яті», яка відбулась у парку Слави та слухали  концерт аматорських колективів районного будинку культури «Жива пам’ять перемоги».