Хто не хоче, щоб рідне місто процвітало?

Як не дивно, а приказка «Не критикують лише того, хто нічого не робить» стверджується на прикладі тих шполян, які взялися упорядковувати центр Шполи. Замість того, щоб надихнути їх своєю підтримкою і вдячністю, деякі земляки гостро розкритикували у мережі Інтернет місцевих підприємців та голову рай-держадміністрації за такі натхненні ініціативи. Бо це, виявляється, сприй-мається як самопіар та неповага до тих, кому немає за що хліба й ліків купити у цей тяжкий час. До того ж, підприємці задумали побудувати на місці колишнього пам’ятника Леніну давно омріяний шполянами фонтан. Нехай він не стане таким унікальним шедевром як у Вінниці (наскільки вистачить коштів), але все ж прикрасить центр Шполи неодмінно.
Нещодавно в сквері біля центральної районної бібліотеки встановили пам’ятний знак Героям Не-бесної сотні на виділені з міського бюджету кошти. Навколо виклали бруківку, облаштували квітники, поставили сучасні ліхтарі і лави — все це за благодійні кошти підприємців міста.
Як повідомляє заступник міського голови Віталій Плетінь, міська рада вирішила погодити пропозицію громадської організації «Народна рада Шполянського району», яка надійшла ще минулого року, щодо встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної сотні. Виконавчому комітету було доручено визначитись з місцем встановлення пам’ятного знаку, провести громадські слухання і вивчити думку громади міста. Були оприлюднені умови конкурсу на кращу проектну документацію, надійшла одна пропозиція від приватного підприємця Володимира Нанаєва, який і виготовив знак.
— Кошти на ці цілі в сумі 40 тис. грн. виділили з міського бюджету, а з придбанням бруківки, сучасних ліхтарів, лавочок допомогли «благодійники» — приватні підприємці, — розповідає голова Шполянської райдержад-міністрації Володимир Потапенко. — Жителів міста цікавить, якою ж буде центральна площа. Коли востаннє тут проводилась хоч якась реконструкція, вже ніхто й не пригадає. Відтоді, як тут демонтували пам’ятник Леніну, біля приміщення районної державної адміністрації ще й височіє постамент. В планах районної влади та, за побажаннями багатьох шполян, на місці п’єдесталу «комуністичного вождя» планується збудувати фонтан. Словом, хочеться зробити все для комфортного відпочинку. Тим паче площа Героїв Майдану — це обличчя міста, яке має статус географічного центру.
— Жодних бюджетних коштів на будівництво не буде витрачено, — зазначає пан Потапенко. — Фінансування супроводжуватиметься за рахунок спонсорської допомоги приватних підприємців та всіх небайдужих шполян. Крім того, пробурена свердловина для водопостачання дасть можливість здійснювати полив квіткових насаджень. Порівняно з іншими районами наш центр міста не надто вирізняється квітниками. Через відсутність поливної системи дуже важко доглядати велику кількість квітів. Вважаю реконструкцію і будівництво фонтану на центральній площі за рахунок благодійних внесків підприємців добрим прикладом соціально-відповідального бізнесу, який дбає про територію, на якій здійснює діяльність.
Добре, що життя в місті не стоїть на місці, а навпаки — розвивається. Тож нехай безпідставні закиди тих, хто прагне зіпсувати добрі справи краплею дьогтю в діжці меду, не вплинуть на бажання ентузіастів продовжувати прикрашати рідне місто!
Наталія СТОРЧАК (фото автора).