Народний гурт «Берегиня» відзначив півстолітній ювілей

Народному аматорському фольклорному ансамблю «Берегиня» міського будинку культури виповнилося 50! Півстоліття творчого життя аматорів, котрі дарують шполянам радість і святковий настрій, відроджують неоціненні скарби української культури і народної творчості, несуть українську народну пісню до своїх вдячних глядачів.
Як розповідає керівник колективу Лідія Поліщук, учасниками цього співочого колективу колись були працівники рільничої ланки колгоспу ім. Жданова, ініціатором створення стала жінка з унікальним голосом — Олена Сімашко. У цьому тодішній голова колгоспу Борис Шемет її підтримав. Так створився колектив. Першим керівником його стала Антоніна Береговенко. Потім понад двадцять років ансамблем керував Павло Поліщук.
Сьогодні ж в ансамблі «Берегиня» беруть участь жителі нашого міста різних професій і вподобань — переважно жінки пенсійного віку, які люблять народну пісню. Вже 15 років керує колективом директор міського будинку культури Лідія Поліщук. Велику допомогу у музичному оформлені пісенних творів, які виконує колектив, надає художній керівник будинку культури Василь Стась.
З часу свого заснування колектив завжди є активним учасником культурного обслуговування жителів міста та сіл району. Виступаючи на заводах, фабриках, фермерських товариствах, завжди користується великим успіхом у глядачів. Але не лише сцени району відображали таланти народних аматорів з «Берегині». Ансамбль брав участь у телетурнірі «Сонячні кларнети» та «Золоті ключі», в обласному фестивалі «Добром і піснею красується земля» с. Старосілля, у ХХІ обласному фольклорно-етнографічному святі «З глибин народних», в обласному святі старовинної пісні «Стежками наших родоводів», яке проводилося у Драбові, у звітному концерті Шполянщини у м. Черкасах, присвяченому 195-ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка та багатьох інших конкурсах, фестивалях, концертах. Неодноразово були нагороджені дипломами та грамотами. Пам’ятним був 2009 рік, коли колектив виступав на Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Барвиста Україна», що проходив в «Експоцентрі України» до Дня незалежності України. За виступ отримали Диплом Секретаріату Президента України. В цьому ж році «Берегиня» стала учасницею телепередачі «Фольк-Music» на УТ-1, знімалася в фінальній новорічній програмі і за виконання пісні «Ой, чиї ж то воли» була нагороджена Почесним дипломом переможця за підписом генерального продюсера Першого національного каналу Єгора Бенкендорфа та керівника проекту Володимира Коваленка. Насолоджувалося товариство піснями «Берегині» і на Сорочинському ярмарку. За участь у цьому Всеукраїнському фестивалі колектив був нагороджений грамотами та дипломами ІІ ступеня. Зачаровані глядачі довго не відпускали нашу «Берегиню» зі сцени. Славу й заслужений авторитет у народі «Берегиня» розділяє з народним аматорським ансамблем українських народних інструментів «Вечорниці» міського будинку культури (керівник — Сергій Мельник), який надає музичний супровід. Завдячуючи цьому колективу, у концертній програмі «Берегині» з’я-вилося багато українських народних жартівливих пісень.
15 травня в кіноконцертному залі «Космос» відбулося святкуван-ня ювілею «Берегині», яку прийшли привітати багато земляків — поціновувачів їхньої творчості. Членів творчого колективу привітали перший заступник голови райдерждміністрації Ірина Береза, заступник голови районної ради Олександр Павлов, виконувач обов’язків начальника відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Ірина Яценко, міський голова Віктор Заскалета, другий керівник гурту Олександр Свердюк та інші. Вони відзначили високий рівень виконавської майстерності та постійного творчого пошуку. Вся шполянська громада визнає — ці жінки дуже люблять українську народну пісню, зберігають і шанують традиції та обряди нашого українського народу. За це їм вдячні всі покоління!
З концертом на честь ювілярів виступили їхні колеги — учасники художньої самодіяльності з районного, міського та Матусівського сільського будинків культури: гурти «Гренада», «Вечорниці», «Мальви», «Шанс», «Чарівне намисто» та інші.
Наталія ДАВИДЕНКО.