Хто проводить заміну вікон у навчальних закладах Шполянщини?

Благоустрій 

    За останні роки у навчальних закладах Шполянського району помітною є заміна старих вікон на енергозберігаючі склопакети. Про те, з якого ресурсу здійснюється фінансування цього процесу, кореспондент «Шполяночки+» поцікавилася у голови Шполянської районної ради Олександра КУЗУБА:

   — Депутатська більшість у районній раді повністю усвідомлює необхідність проведення оптимізації у школах району з метою суттєво зменшити енергозатрати. Однак державні субвенції розраховані лише на заробітну плату працівникам освіти, а утримання бази шкіл покладено на органи місцевого самоврядування. Тож при затвердженні районного бюджету на 2017 рік депутати одноголосно підтримали рішення про виділення коштів у сумі 605 грн. на заміну вікон і дверей в навчальних закладах.

     —  У нашому районі функціонує 31 навчальний заклад, і ця сума не дуже велика. За яким підходом розподіляються нині виділені кошти?

    — Розпорядником виділених коштів на заміну вікон у школах є відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації, саме ним і здійснюється їх освоєння, пошук підрядників, вибір товару. Але профільною депутатською комісією чітко визначено головний критерій: кошти передусім направляти на ті навчальні заклади, яким шляхом співфінансування виділяють кошти сільські ради. Так, до цього алгоритму долучилися в цьому році такі сільради як Васильківська (50 тис. грн.), Веселокутська (3тис. 650 грн. — на вікно у Ярославському НВК), Водянська (50 тис. грн.), Іскренська (65 тис. грн.), Капустинська (35 тис. грн.), Лип’янська (100 тис. грн.), Лозуватська (50 тис. грн.), Надточаївська (100 тис. грн.).

     Хочу наголосити, що нині в нашому районі немає жодної школи, де б не була розпочата заміна вікон і дверей. Більш того, є ряд шкіл, де вже 100-відсотково її завершено.

Наталія ДАВИДЕНКО