Художниця-аматорка зі Шполи представила унікальні картини на виставці до Дня матері

У Шполянському Центрі культури та дозвілля до Дня матері організовували урочистий концерт, на якому вперше представила  свої картини під назвою «Подаруй мені всю палітру, тільки чорного не бери» художниця-аматорка Юлія Баранова. 

На цей крок мисткиню надихнули її син і чоловік. Разом найрідніші люди спонукали показати свою творчість, яка справді є унікальною.

Все, що малює Юлія Баранова має особливий задум і сенс, художні полотна створені для відчуття і налаштування людей на позитивні емоції, деякі з глибоким змістом, а деякі — чуттєво легкі. Інтер'єрні картини намальовані текстурною пастою, яка непорушно лишається на полотні.

Художниця розповідає, що малює багато і давно, але на відкриття персональної виставки наважувалась довго.

“Раніше захоплювалась батиком, розписом по тканині, потім натхнення якось поступово загасло, — розповідає художниця. — Муза малювати картини прийшла коли почалась повномаштабна війна. Тоді довелося піти на вимушений простій на основному місці роботи і щоб болісні хвилювання через жорстоку війну не взяли гору над емоціями потрібно було чимось зайнятись. 

Мисткиня в розмові порівнює свої перші картини, які були зовсім протилежні  сучасним, говорить, вони виконані суцільно у чорних і сірих тонах. Потім прочитала чудовий вірш Неоніли Яніцької під назвою  “Заклинання”, там є такі рядки: — “Подаруй мені всю палітру, тільки чорного не бери”. Слова вразили, надихнули малювати яскраві речі, хотілося щоб картини випромінювали радість, перемогу світла над  тьмою. Рядками з цього вірша я назвала свою виставку, — поділилась емоціями художниця.

Описуючи картину “Метелик” пані Юлія розшифрувала на полотні маленькі літери корейською мовою “Все буде добре” —  слова із пісні відомого корейського співака Агуста Ді. 

Картина “Сині маки” намальована дрібною моторикою на індійську тематику, до речі символи якої, співпадають з малюнками українських писанок. 

Юлія Баранова також малює картини на продаж, їх можна замовити через інтернет. Отримані кошти за свої роботи жінка донатить Збройним силам України.

Коментарі