«КОЛИ ВЗЯТИСЬ ДРУЖНО — НЕ БУДЕ СУТУЖНО»

Мудрий український народ не­даремно так сказав. І практика не раз вже доводила, що коли за будь-яку роботу братися гур­том, то і впоратися з нею можна швидко, і результати її пораду­ють. Саме на це й сподіваються жителі Водяного, села, яке нинішнього року включилося в реалізацію міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III». Що­правда, велика робота з реалізації цього проекту ще попереду, але якщо вірити в успіх, то він обов’язково прийде.

Турбот у сільського голови вдосталь

До того, як односельчани обрали Наталю Кирченко сільським головою, вона працювала в торгівлі. Та на новій посаді, а її Наталя Петрівна обіймає з 2006 року, вона освоїлась швидко і тепер у кріслі голови почувається до­сить впевнено.

Жінка не приховує, що на жит­тя дивиться з оптимізмом і завжди налаштовується позитивно на будь-яку справу. Мабуть, саме тому кож­не нове починання, за яке береться пані Наталя, їй вдається. Варто лише зробити перші кроки, не пасувати пе­ред труднощами, і проблема завжди вирішиться.

Долучились до акції «За чисте довкілля»

Нині триває всеукраїнська акція «За чисте довкілля», під час якої проводяться заходи із забезпечення чистоти і порядку в населених пун­ктах, ліквідовуються несанкціоновані сміттєзвалища. Жителі прибирають та приводять до належного санітарного стану прибудинкові території, парки, сквери, дитячі та спортивні майдан­чики, висаджують нові дерева та кущі.

У Водяному також долучились до цієї акції, і нині тут тривають роботи з благоустрою територій, що закріплені за кожною сільською установою чи організацією. На цих роботах задіяні й чотири особи з центру зайнятості.

Сільська громада активно включи­лась і до впорядкування сільського кладовища.

У будь-яких важливих сільських справах громаді завжди допомагає місцеве сільськогосподарське підпри-ємство СТОВ «Урожай». На сьогодні в селі відремонтоване приміщення сільського будинку культури, у пла­нах — ремонт дискозалу. Рішенням сесії вже виді-лено кошти на придбання будівельних матеріалів. Всі разом збирали й харчі та необхідні речі для воїнів АТО.

Водянська амбулаторія оновиться

Приємною новиною для водянців стала їхня пере­мога у третій хвилі міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III». Вони разом з іншими учасни­ками району — селами Ва-сильків, Товмач та Лебедин — вибороли право на його реалізацію.— 16 січня 2015 року було укладе­но угоду про партнерство між Програ­мою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Водянською сільською ра­дою, — розповідає сільський голова Наталія Кирченко. — 12 лютого у селі відбулися збори,створено неприбут­кову організацію, яка представляти­ме громаду, укладатиме договір із підрядними організаціями для вико­нання робіт на визначеному об’єкті. — Це буде Водянська амбулаторія загальної практики сімейної медици­ни, приміщення якої серед закладів такого типу чи не найстаріше за віком у районі. Цей соціальний заклад села давно потребує капітального ремон­ту — заміни вікон, дверей тощо. До коштів, які будуть виділені згідно з цією програмою, 5% докладе сільська громада (на загальних зборах села було вирішено зібрати по 50 грн. із кожного дорослого члена сім’ї).

Втілене в життя під час перших двох хвиль цього проекту вже про­демонструвало, що коли ініціатива впровадження соціальних програм іде від самих громад, коли вони налаштовані безпосередньо керувати процесом реалізації проекту, самі визначають кошторис, підрядників та самі витрачають кошти, господарські задуми швидше і ефективніше втілюються в життя. Тож і тут є надія, що цей проект для громади Водяного стане успішним.

Майже півстоліттявіддано медицині району

Після реорганізації медичної галузі району Водянська лікарська амбулаторія є центром первинної медико-санітарної допомоги. Та тут у селі її, як і раніше, називають своєю лікарнею. Очолює цей заклад Люд­мила Михайлівна Путнікова, яка вже 45 років трудового життя присвятила медицині району, і саме цій лікарні.

В селі Людмилу Михайлівну всі до­бре знають і кажуть, що, незважаючи на свій вже поважний вік, лікар завж­ди приходить на допомогу у будь-який час доби. Сама ж завідувачка амбулаторії вже мріє передати свою лікарську естафету молодим коле­гам, які б мали бажання залишитися працювати в цьому селі.

— Амбулаторія обслуговує 2440 жителів сіл Кримки, Кавунівка, Тов­мач, Водяне, — розповідає Люд­мила Михайлівна. — З отриманням транспорту вирішилось багато наших проблем. Ми відчуваємо підтримку і розуміння з боку керівництва нашої первинної ланки, направляємо хво­рих на діагностичні дослідження та до вузьких фахівців в районну поліклініку, на стаціонарне лікування — в центральну район­ну лікарню. І приємно, що скрізь нам ідуть назустріч. І хоча нині важкі часи для нашої держави та медици­ни зокрема, та всі ми робимо одну спільну справу і за будь-яких умов повинні докла­дати свої зусилля, аби наші пацієнти отриму­вали якісні медичні по­слуги.

Лариса БАЧИНСЬКА(фото автора).