Коли цьогоріч в Україні відзначають Водохреще: нова дата  

В 2024 році через перехід на новоюліанський календар дата Водохреща в Україні змінилась. На новий календар перейшли ПЦУ та УГКЦ з 1 вересня 2023 року.  Тож тепер Хрещення більше не відзначатимуть 19 січня. Свято Хрещення Господнє цьогоріч ми відзначатимемо на 13 днів раніше, ніж до цього, тобто 6 січня (субота).

Пише "Шполяночка+".

Водохреще — одне з найважливіших у році православних свят, яке завершує різдвяний період. В цей день згадують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан та його явлення народу як Спасителя. На Водохреще в українців прийнято вирізати ополонку у формі хреста в льоді на водоймах. Священики освячують воду на річках і озерах, після чого віруючі поринають у воду, наслідуючи Христа. Також з освячених ополонок набирають воду, вірячи, що вона має цілющу і очищувальну силу.

Медики рекомендують починати підготовку до купання заздалегідь. Щонайменше за кілька днів почати обтирати тіло холодною водою або приймати швидкий холодний душ. Також медики не радять брати участь в обряді людям, які мають цього дня підвищену температуру, страждають від підвищеного чи зниженого артеріального тиску, хвороб серця та судин, інших хронічних хвороб.