Кому з українців період навчання не зарахують до страхового стажу

При виході на пенсію багатьох цікавить питання: чи входить період навчання до страхового стажу і в якому разі ці роки зараховуватимуться?

У Пенсійному фонді зазначили, що при оформленні пенсії до страхового стажу враховуватимуться роки навчання на денному відділенні у вузі за період до 1 січня 2004 року. Для підтвердження факту навчання у роки до Пенсійного фонду слід пред’явити диплом чи свідоцтва, посвідчення та інші документи, видані виходячи з архівних даних.

Як докупити стаж за період навчання після 2004 року?

Після цієї дати такий період зараховується до страхового стажу лише у разі добровільної сплати єдиного соціального внеску.

Для цього слід звернутися до органів податкової служби за місцем проживання та написати заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Сума ЄСВ, яку доведеться заплатити, становитиме 2860 гривень на місяць. Відповідно до статті 10-ї Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у разі одноразової сплати ЄСВ за періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, її сума за кожен місяць такого періоду не може бути меншою від мінімального страхового внеску на дату укладання договору, помноженого на коефіцієнт 2.

Джерело: "На пенсії"