КОЗАЦЬКИЙ ТАБІР ЗАЛИШИВ НЕЗАБУТНІ ВРАЖЕННЯ

Великий проектзадум, який передбачав неординарний формат проведення оздоровчої кампанії на районному рівні, втілився в життя цього року лише частково. Як повідомив ініціатор проекту «Козацький табір», головний отаман Черкаського крайового козацького товариства, директор Лебединського НВК №3 Сергій Осаула, кошти на ці цілі мали б надійти шляхом співфінансування з боку соціальних партнерів, які здійснюють бізнесову діяльність на територіях громад району.

Зокрема, керівники СТОВ «ЛНЗ-Агро» задекларували вже суму своєї частки, яку були готові вносити — 100 тис. грн. Однак, з певних причин, належно організувати це питання на рівні районних органів влади часу не вистачило. Оздоровча кампанія для школярів стартувала, тож 1-ша сотня Лебединського куреня імені Петра Дорошенка власними силами зорганізувалася, і 4-денний табір залишив у юних козаків неабиякі враження. Програма таборування передбачала безліч різноманітних інтелектуальних і спортивних конкурсів, діти освоювали життя в наметах, варили просто неба куліш та юшку, гартували сили у різних змаганнях, тренувальних блоках і вишколах.

Коли кореспондент газети «Шполяночка+» дісталася таборових наметів, розташованих в незвичайно мальовничому місці лебединських краєвидів, курінці, поснідавши, вже вирушали у похід в урочище «Пасіки».

— Йтимете пішки, а чи не втомитеся, шлях далекий, — питаю.
— Та ні, що ви! Це ж так цікаво. Години за три дійдемо, а там займемо облюбовані місця, братимемо участь у змаганнях та конкурсах — козацької пісні, орієнтуванні на місцевості, спортивних естафетах, готуванні козацького кулішу…

Весело, цікаво, а головне корисно для здоров’я і всебічного розвитку дітей! Не хочеться втратити сподівання на те, що започаткований козацький табір у Лебедині наступного року розшириться та буде профінансований для відпочинку не лише лебединських дітей, а й школярів для усіх населених пунктів Шполянщини.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).