Крапки над “і” розставлено: депутати задовольнили заяву голови Шполянської ОТГ Сергія Кравченка на звільнення

35 чергова сесія ІХ скликання, що відбулась у вівторок, 4 квітня, розглянула понад сотню загальних та земельних питань. Серед них було й  те, що мало поставити всі крапки над «і» щодо увільнення Сергія Кравченка від виконання його посадових обов’язків.

Ще кілька тижнів тому Шполянщиною почали ширитися чутки про те, що нібито міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко  призваний на військову службу і більше не виконує своїх посадових обов’язків.

А згодом  вони підтвердилися офіційно – було оприлюднено  розпорядження, в якому зазначалося, що міський голова Сергій Кравченко тимчасово увільнений від виконання посадових обов’язків міського голови у зв’язку з призовом на військову службу по мобілізації.  Підтвердив чутки і сам голова.

– Думаю, для Шполянщини це не є сенсацією, інформація розповсюджується по громаді дуже швидко. Для себе я прийняв це важливе рішення служити в армії і на сьогодні я вважаю, що вирішив вагомі питання для громади, ми змогли налагодити роботу на багатьох фронтах, що дає мені впевненість стверджувати те, що мої заступники і працівники міської ради, виконавчого комітету, а також депутати зможуть забезпечити нормальне функціонування громади», — написав він на своїй сторінці в соцмережах.

Виконання його обов’язків було покладено на заступницю з питань діяльності виконавчих органів ради Шполянської міської ради ОТГ Оксану Курінну.

А ще за кілька днів Сергій Кравченко подав заяву на звільнення.

На сесії міської ради, що відбулась у вівторок, голова не був присутнім. Та на порядок денний було винесено питання «Про дострокове припинення повноважень міського голови Шполянської ОТГ IХ скликання Сергія Кравченка за його особистою заявою».  Всі присутні на засіданні депутати одноголосно підтримали його.

На своїй сторінці у facebook Сергій Кравченко прокоментував своє рішення:

– У цей час я обрав шлях підтримки нашої країни у військовому напрямку, і саме це стало однією з причин, які спонукали мене до прийняття мого подальшого рішення.

Це було тверде та виважене рішення, яке було зумовлене певними факторами, про які я обов’язково розповім після Перемоги. І прошу вас це рішення зрозуміти, що у військовий час я обрав ЗСУ.

Подякував шполянам за довіру, працівникам міської ради, комунальних підприємств, старостатам.

Згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» з моменту дострокового припинення повноважень міського голови і до моменту початку повноважень міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, тимчасово здійснює зазначені повноваження секретар міської ради.

– Тобто, після задоволення депутатами заяви Сергія Кравченка, його повноваження мала б виконувати секретар Тетяна Каландирець, – зазначає заступниця голови Оксана Курінна.

Чому мала б? Тому, що і пані Тетяна  теж подала заяву на звільнення. Як пояснила коротко: за станом здоров’я.

Депутати одноголосно таємним голосуванням підтримали й рішення Тетяни Валентинівни.

– Всі три заступники міського голови залишаються на своїх місцях і працюватимуть відповідно до розподілу своїх посадових обов’язків –запевнила Оксана Миколаївна.

 Попереду – обрання нового секретаря міської ради, який би, згідно з Законом, міг виконувати зазначені повноваження міського голови ОТГ.

Наступна сесія міської ради запланована на 6 квітня. Тож далі буде…