КРАСА — МОВА МИСТЕЦТВА

У Лебединському НВК №1 завжди раді гостям. Осіннього погожого дня до школи завітала колишня учениця закладу Таїсія Галата. Цю чарівну, гарну жінку добре знають у нашому селі — тут вона народилася, навчалася у школі, 20 років працювала вихователькою у дитячому садочку. Зараз працює завідуючою будинком престарілих Шполянського територіального центру.

Гарна дружина, любляча мати, добра бабуся, відповідальний керівник, талановита майстриня. Вона пише вірші і казки для дітей, чудово малює, займається флористикою. Має артистичні дані.

Працюючи в дитячому садку, вона створила образи Сніжної Королеви, Зими-Чарівниці, Кота Базиліо, які приносили радість не тільки дітям, а й дорослим.

Малювати Таїсія Григорівна почала у 33 роки. Свої роботи виконує в техніці акварель. Брала участь у сільських та районних виставках. Картини експонувалися у Смілі, Черкасах та Києві. «Її картини тривожать серце до нестями», — сказала про її роботи Валентина Панасівна Коливай, бо жінка малює не пензлем, а душею і серцем. Картини художниці ваблять простотою і водночас загадковістю, музикальністю, фантазійністю та неповторністю.

Ошибана — особливий вид мистецтва, народжений флористикою. Тобто це живопис рослинами, адже він по-особливому розкриває красу квітів, трав, зберігаючи і продовжуючи їхнє життя. Засушена шкірка банана, листочок клена, гілочка кропу, лободи, у руках майстрині перетворюються на прекрасні пейзажі, натюрморти. «Який талант! Яка краса!» — тільки так можна сказати про її роботи. Зараз у Таїсії Григорівни нове захоплення — її «золоті руки» створюють полотна із кольорової вовни.

Високо оцінив талант Таїсії Галати художник прикладного мистецтва, член Міжнародної ради Реріхівської організації В.А.Козар. Зустріч з місцевою художницею принесла дітям школи велику радість. Із захопленням розглядали картини, цікавилися де бере матеріал для них, чим малює, чому саме такий вид мистецтва обрала для роботи.

Бажаємо нашій талановитій односельчанці міцного здоров'я та творчих злетів!

Зоя ГЕРАЩЕНКО, педагог-організатор.