КУЛЬТУРНА ОСВІТА В МАТУСОВІ

ТВОРЧІСТЬ ПИСЬМЕННИКА
МИКОЛИ СИНГАЇВСЬКОГО ПІЗНАЛИ ЧЕРЕЗ ВІДЕОСТУДІЇ

Напередодні 80-річного ювілею з дня народження українського поета, пісняра, прозаїка, перекладача, публіциста Миколи Сингаївського, для учнів 3-го класу Матусівського НВК №2 проведено урок позакласного читання на тему поезії й пісні в творчості українського митця. Учні підготували дитячу телепередачу «Зустріч з поетом». Вона монтувалась в різних телестудіях, у кожній з яких працювали групи із різними завданнями. У телестудії «Довідкове бюро» діти розповіли про життєвий і творчий шлях поета, переглянули документальний фільм про нього. Потім сільський бібліотекар Надія Коваль запросила до студії «Виставкова», де познайомила дітей з різноманітними дитячими збірками Миколи Сингаївського.

Всім сподобалось працювати в студії «Юні диктори». Тут звучали вірші «Все починається з добра», «Дятлова кузня», «Березова хмара». «Пісня роботящих рук», «Мати». Але великою несподіванкою стало те, що вірші у виконанні учнів звучали з екрана.

У «Творчій студії» працювали групами і виконували завдання «Ода поету і поезії». «Поетична» студія об’єднала учнів, які власноруч оформляли книжечки-саморобки. Всіх заворожили роботи до віршів «Веселка», «Колискова», «Садівник», «Дощик», «Синій льон». «Музична» студія дозволила дітям дізналися, що Микола Сингаївський написав 500 пісень. На уроці у виконанні учнів прозвучали пісні «Повертайся, ластівко», «Вишиванка», «Калинова пісня». У відеозапису прозвучали «Чорнобривці», які стали другим Гімном України. На уроці були присутні вчителі, батьки, які мали змогу побачити здібності кожної дитини.

У студії «Прес-конференцій» учитель Ольга Гнатюк підбила підсумок уроку та вручила медалі «Найкращий диктор» Євгенії Соловйовій, Насті Малюті, Рамілу Шульзі, Вікторії Карбівничій, Яні Перетятько, Сергію Кравчуку. «Найкращий журналіст» — Івану Дердузі, «Найкращий телеведучий» — Ростиславу Шепелю, Каріні Соколовій, Миколі Полтавцю, «Найкращий художник» — Катерині Василенко, Насті Приблуді, Олександру Теслі, Сергію Архипову, Дмитру Школьному.
Учні висловили свої думки і побажання щодо наступного уроку.

ДОШКІЛЬНЯТА ЗМІНЮЮТЬ КАЗКИ
НА ВЛАСНІ СЮЖЕТИ

У Матусівському НВК №2 дошкільнята залюбки вивчають народну казку. І не просто переповідають, а змінюють її на свій лад. Кожна казочка за-кінчується тільки позитивно — добро обов'язково перемагає зло. А діти, обігруючи і виконуючи бездоганно свої ролі, отримують массу задоволення. «Ось так відновлюємо духовно-моральні цінності, які вкрай необхідні сьогоденню. Саме таке свято казки відбулося 28 жовтня у старшій групі дитячого закладу «Малятко», — зазначила вихователь закладу Леся Шаповал.

Ганна ШВЕЦЬ.