Начальник автотранспортного цеху ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод» Микола ТОРОХТІЙ: «Жодного разу не сумнівався у виборі професії»

Микола Торохтій — один із найповажніших працівників компанії, адже 36 років свого життя присвятив роботі на Лебединському насіннєвому заводі. Він пройшов довгий шлях від водія до начальника автотранспортного цеху. А найголовніше — за всі ці роки жодного разу не думав змінити місце роботи, адже ЛНЗ не лише допоміг здійснити його дитячу мрію, а й став для нього другою домівкою.

Корінний житель Лебедина, аграрний автотранспортник за вищою освітою, Микола Торохтій у дитинстві, як і більшість хлопчиків, мріяв стати водієм, тому після закінчення школи у 1980 році прийшов на підприємство і влаштувався на роботу. Розпочинав з водія, сьогодні ж він — начальник автотранспортного цеху, ефективний управлінець, який обслуговує два підприємства, що входять до складової LNZ Grouр.

Микола Торохтій керує важливим сегментом компанії, до якого входять 82 працівники з числа водіїв та автомеханіків. Для забезпечення агробізнесової діяльності компанія володіє автопарком у понад 200 одиниць автотехніки (легкові, вантажні автомобілі, фури, бензовози, пожежні машини, автокрани, навіть підвищеного рівня безпеки — автовишки тощо). Його робота складна й відповідальна, адже забезпечує транспортування продукції та необхідних матеріалів для потреб компанії по всій Україні.

Колективу цеху напрочуд легко вдається справлятися із будь-якими завданнями. Адже керівник — ефективний управлінець, який має не лише професійні навики, а й талановито застосовує сучасні підходи до роботи.

— Головне в роботі — задати дух колективного настрою, поваги один до одного, розуміння ваги поставлених завдань, рівня відповідальності, — ділиться досвідом роботи Микола Торохтій. — Наш спільний успіх, у першу чергу, залежить від нормального спілкування, обміну думками та знаннями, простого людського взаєморозуміння.

Комфорту в роботі пра-цівникам автоцеху додає й соціальна складова. За словами Миколи Петровича, з ініціативи директора Лебединського насіннєвого заводу Анатолія Ткаченка вже місяць у компанії запроваджено пільгове страхування працівників. Тобто, компанія компенсує кожному працівнику 1/3 страхового поліса і в результаті людина може дозволити собі вирішити будь-які життєві негаразди. Так діє соціальний пакет у компанії, направлений захищати кожного працівника.

Новий день диктує нові завдання, долання наступних вершин у роботі. Кожна летучка професійно скеровує дії персоналу, аби наближати справжній успіх: неухильне виконання правил техніки безпеки, висока організація праці, профілактика несправностей техніки, транспортування продукції з поля до заводу на обробіток, а потім — до замовника. І все заради спільного успіху, достатку кожного, комфорту життя громадян.

— З роками координація процесу удосконалюється, вже передбачаєш кожну дрібницю, щоб не допустити збоїв у великому коловороті процесу, отримувати бажаний результат, — каже керівник автоцеху Микола Торохтій. — Головне, на мою думку, не боятися починати, долати незвідані сторони алгоритму, набувати цінних знань. Мої підлеглі механізатори спочатку несміливо бралися до роботи, боялися не нашкодити. А потім виявляли фантастичні здібності, ставали на моїх очах справжніми професіоналами, і я ними пишаюся!

Микола Петрович — окрім того, що є бездоганним знавцем своєї справи, котрого цінують у компанії, є ще й затятим оптимістом, людиною, яка приваблює щирою і доброю вдачею. За усі 36 років на «ЛНЗ» він ніколи не думав змінити місце роботи.

Професійне свято його колектив зустрічає як належить — із премією в кишені та гарним настроєм. І головне, що ці люди демонструють яскравий приклад на фоні нелегкого часу в контексті держави — майстрів своєї справи ніколи не лякають труднощі!

— «ЛНЗ» відіграв важливу роль у моєму житті. Тут я отримав досвід, познайомився зі справжніми професіоналами своєї справи, тут мене навчали і допомагали. Щодня я отримую задоволення від своєї роботи і це найкраща мотивація для розвитку, — зізнався Микола Торохтій.

Наталія СТОРЧАК
(фото автора).