Ланцюг історичних подій, про який має знати кожен

22 січня українці святкують День Соборності, який відзначають у день проголошення Ак-ту Злуки Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Нагадування про проголошення ІV Універсалу Центральної ради 22 січня 1918 року є важливим з точки зору спростування одного з базових міфів сучасної російської пропаганди про те, що «Україна ніколи не була незалежною державою».

Завершення Першої світової війни увінчалося створенням на руїнах імперій низки незалежних національних держав у Східній Європі.

Серед поневолених народів, які піднялися тоді на боротьбу за незалежність були й українці, які теж зуміли створити свої національні держави — Українську Народну Республіку та Західно-Українську Народну Республіку, що згодом об’єдналися в єдину.

Незважаючи на завзяту боротьбу та жертовність, проявлену в захисті незалежності, українці втратили її, в першу чергу, через несприятливі зовнішньо-політичні обставини та агресію більшовицької Росії. Пам’ять про існування власної держави у 1917—1921 роках стала одним із наріжних каменів формування модерної національної ідентичності українців, надихала їх на продовження визвольної боротьби, яка врешті увінчалася відновленням незалежності у 1991 році.

Пам’ять про Акт Злуки українських земель становила небезпеку для радянського історичного канону, оскільки, підважувала міф про «возз’єднання» українських земель радянською владою під час так званого «Золотого вересня», внаслідок реалізації радянсько-німецького пакту 1939 року.

Масштабна громадська акція «Живий ланцюг» у січні 1990 року засвідчила бажання українців жити в єдиній незалежній державі. Першого грудня 1991 року його підтверджено результатами всеукраїнського референдуму, під час якого абсолютна більшість українців у всіх областях держави підтримали незалежність, проголошену 24 серпня того ж року. Вслід за цим інші країни світу, включно з Росією, визнали Україну як незалежну державу, зобов’язуючись поважати непорушність її кордонів. Історичний ланцюг утвердження справжньої незалежності Української держави продовжується і, на жаль, омивається кров’ю патріотів...

Увага! 22 січня об 11-ій годині
на плоші Героїв Майдану у Шполі
відбудеться громадський
флеш-моб, присвячений
Дню Соборності України.