Лауреатам вручили премію імені Миколи Томенка

30 вересня в читальному залі центральної районної бібліотеки імені поета-земляка Миколи Даниловича Томенка відбулася особлива подія, яка згуртувала поетів, прозаїків та поціновувачів літературної творчості. У Всеукраїнський день бібліотек вшанували лауреатів літературної премії імені Миколи Томенка. Про це повідомляє пресслужба райдержадміністрації.

Поетичний світ Миколи Даниловича дзвінкий, яскравий, повний самобутніх образів. Його твори – ніжні й людяні зачіпають найтонші струни серця, вчать любити рідну землю, адже Україна для поета – то велика любов. Він виплекав цілу плеяду талановитої молоді, передавши їй власний досвід. Миколу Томенка пам’ятають як людину надзвичайно талановиту, людину-трудівника, як вчителя та наставника. Поетичні зерна, посіяні поетом, давали і дарують нині рясні сходи на літературній ниві.  Світла пам’ять про митця знайшла своє продовження у добрих починаннях, зокрема в літературній премії його імені, яку засновано  наприкінці 2018 року Шполянською  райдержадміністрацією та районною радою з метою популяризації  творчості поета.   

Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються письменники за високохудожні твори українською мовою в жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози та драматургії,  котрі утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й  історичні  цінності суспільства, збагачують мову й  культуру та не відзначені іншими преміями.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, які діють на території України, визначення лауреатів цього року проведено у формі дистанційного засідання комісії в режимі онлайн із застосуванням засобів телефонного зв’язку. 

Більшістю голосів лауреатами літературної премії імені Миколи Томенка 2020 року в номінації «Поезія» стали Катерина Вербівська з м.Черкаси за збірку поезій «Ненадивленість» та Надія Дичка з м.Долина Івано-Франківської області за збірку поезій «Війна без приводу війни»,у  номінації «Проза» перемогу здобув Віктор Васильчук з міста Коростень Житомирської області за книги оповідань «Мій друг Пончик» та «Пробач мені, цукерочко!».

Нагородження провели голова Шполянської райдержадміністрації Наталія Коваль та керівник апарату районної ради Сергій  Гребенюченко, які привітали переможців  та вручити їм Дипломи лауреата літературної премії імені Миколи Томенка 2020 року, відзнаки та грошові премії.

Лауреат премії  Катерина  Вербівська звернулася до всіх  присутніх зі словами подяки за високе визнання своєї творчості, продекламувала власні поетичні  рядки  про чарівний світ дитинства та привітала присутніх бібліотекарів із Всеукраїнським днем бібліотек.

На церемонії вручення премії виступили голова районного літературного об’єднання імені Олекси Влизька Ольга Гарбарук, у режимі онлайн  до присутніх звернулася донька Миколи Томенка, член комісії з присудження літературної премії Олеся Миколаївна, привітавши  переможців із побажаннями миру, добра, невичерпної творчої енергії та Божого благословення, проханням і надалі пізнавати творчі здобутки батька. Шполяни привітали пані Олесю з днем народження, яке  символічно збіглося з днем нагородження лауреатів.  

Музичними номерами, щирими поетичними рядками вітали всіх присутніх артисти Шполянського районного Будинку культури Дмитро Вовк, Антоніна Рашевська, Анатолій Головкін, Анатолій Міцкевич, Олександр Букарь.

За давньою традицією української гостинності вітали гостей  величним  хлібом на рушнику земляки Миколи Томенка з Ярославки - сільський голова Віталій Фартушній, учителька української мови і літератури місцевого НВК Валентина Кіндратенко, яка отримала подяку районної державної адміністрації та районної ради за багаторічну й натхненну популяризацію серед учнів  і колег творчості поета, вагомий внесок у справу збереження літературних традицій Шполянщини.

Урочистості відбулися в теплій та дружній атмосфері. Дякуємо всім лауреатам, родині Миколи Даниловича Томенка, представникам комісії.   Зичимо творчого довголіття в благодаті й радості, міцного здоров’я та невичерпної наснаги.

Вдячні за підтримку в проведенні заходу  приватному підприємцю Максиму Доценку та директору Шполянського РАЙСТ Наталії  Оніщук.