Лебедин — найспортивніше село!

Справжнім святом спортивного азарту, молодості, завзяття та витримки стали районні змагання «Найспортивніше село Шполянщини 2017», які відбулися 22 липня 2017 року в Шполі з ініціативи районної ради з метою популяризації спорту серед громад району та пропаганди здорового способу життя.

Цього дня свій досвід, майстерність та волю до перемоги приїхали продемонструвати спортивні команди з сіл району. Активну роботу з формування збірних команд територіальних громад та участі їх у змаганнях провели сільські голови та фізкультурні організатори.

Кожну команду очолював сільський голова та капітан команди.

Гостинно зустрічали учасників змагань та вболівальників господарі – голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб та голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко.

Ведучий оголосив про відкриття фінальних змагань. Право підняти державний прапор України з нагоди відкриття спортивних ігор “Найспортивніше село Шполянщини 2017"  надано капітанам команд – Олексію Рудасу (с. Лебедин), Миколі Шевченку (с. Надточаївка) та Михайлу Барбашу (с. Топильна).

—  Я радий привітати усіх зі справжнім святом спорту. Жителі району завжди відзначалися своєю любов’ю до спорту і це відомо далеко за межами району. Спорт має дивовижні властивості. Він об’єднує людей, робить їх сильними, спритними, стійкими до негативних факторів зовнішнього середовища, дарує масу позитивних емоцій. Тож бажаю всім спортивної удачі і перемог! — зазначив голова районної ради Олександр Кузуб, відкриваючи змагання.

В ході святкового відкриття керівники району зазначили, що жителі сіл відзначаються не тільки своєю працелюбністю, а й беруть активну участь у художній самодіяльності та займаються спортом. Побажали спортсменам, щоб ці змагання пройшли у доброзичливій та дружній атмосфері,  а у безкомпромісній боротьбі переміг найсильніший. Головний суддя змагань Олександр Бурлака проінформував учасників про порядок проведення змагань.

Впродовж заходу сільські спортсмени змагалися в семи видах спорту: шашках, перетягуванні канату, гирьового спорту, настільного тенісу, дартсу, армспорту та футболу.

Після урочистої церемонії, відбувся старт. Справжній дух суперництва запанував у секторах стадіону. Не було байдужих ні серед гравців, ні серед вболівальників. Та перемагали, як зазвичай, найсильніші.

Цікавими були змагання з армспорту. У вазі до 70 кг І місце зайняв Роман Коливай (с. Лебедин).

У категорії до 90 кг І місце зайняв Роман Петровський (с. Лебедин), ІІ місце – Максим Пазяк (с. Надточаївка), ІІІ місце – Владислав Волинець (с. Матусів). У абсолютній вазі понад 90 кг І місце виборов Олександр Березенко (с. Надточаївка), ІІ місце – Володимир Зіменко (с. Лебедин), ІІІ місце – Ігор Яременко (с. Топильне).

Переможцями у партіях шашок стали: І місце – Віктор Колот (с. Лебедин), ІІ місце – Микола Шевченко (с. Надточаївка ), ІІІ місце – Олександр Лоцман (с. Сигнаївка).

У змаганнях з дартсу 1 місце виборов Матусівський сільський голова Василь Колісник, 2 місце у Надточаївського сільського голови — Миколи Шевченка, 3 місце виборов Лебединський сільський голова Олексій Рудас.

У змаганнях з тенісу серед чоловіків 1 місце виборов Олександр Мотуз (с. Лебедин), 2 місце у Сергія Капустяна (с. Лозуватка), 3 місце виборов Олексій Коваленко (с. Топильне).

У змаганнях з тенісу серед жінок 1 місце виборола Світлана Козінчук (с. Лебедин), 2 місце у Лізи Тимків (с.Надточаївка), 3 місце виборола Марина Шаповалова (с.Матусів).

Гирьовий вид спорту об’єднав велику кількість, як учасників змагань, так і вболівальників. У вазі до 65 кг І місце посів Віктор Скряга (с. Лебедин).

До 75 кг І місце у Олексія Воінкова (с. Лебедин), ІІ місце у Владислава Волинця (с. Матусів).

До 90 кг І місце зайняв Роман Петровський (с. Лебедин), ІІ місце – Володимир Байда (с. Топильне), ІІІ місце – Василь Колісник (с. Матусів).

У абсолютній вазі понад 90 кг І місце виборов Василь Ганжа (с. Матусів), ІІ місце – Олександр Кирстя (с. Топильне), ІІІ місце – Руслан Петровський (с. Лебедин).

У запеклій боротьбі визначились переможці із міні-футболу: І місце —  с. Лебедин, ІІ місце — с. Надточаївка, ІІІ місце — с. Матусів.

Змагання із перетягування канату було досить  жвавим, видовищним і емоційним. За допомоги  Матусівського сільського голови Василя Колісника І місце посіла спортивна команда с. Матусів, ІІ місце — с. Лебедин, ІІІ місце — с. Лозуватка.

За підсумками результатів змагань перше місце зайняла команда  села Лебедин, друге місце — команда  села Матусів, третє призове місце дісталося команді із села Топильна.

Варто зазначити, що перемога лебединських спортсменів є результатом спільних дій сільського голови Олексія Рудаса та спортивного директора команди Руслана Петровського, які не тільки координували виступи своїх спортсменів, але й не цуралися особисто брати участь в змаганнях, що й стало основним чинником беззаперечної перемоги.

Нагородження переможців і призерів змагань провів голова районної ради Олександр Кузуб.

Команди, які зайняли призові місця, нагороджені грамотами, а чемпіон ще й кубком переможця,  всі чемпіони та призери змагань отримали  грамоти та медалі.

Всі учасники змагань в перерві між виступами ласували смачною козацькою кашею та випічкою.

Переможець районних змагань "Найспортивніше село Шполянщини 2017" – команда Лебединської сільської ради – візьме участь у фінальних обласних змаганнях. Тож побажаємо нашим спортсменам перемог!