З НАГОДИ 72-ОЇ РІЧНИЦІВИЗВОЛЕННЯ ШПОЛИ

Позавчора в міському парку Слави відбувся мітинг з нагоди 72-ої річниці визволення Шполи від німецьких окупантів. Мітинг відкрив міський голова Сергій Кравченко. Голова районної державної адміністрації Володимир Потапенко у своєму виступі згадав захисників Вітчизни, які загинули в роки Другої світової війни, тих бійців, які захищають нині Україну на Сході. 1700 бійців полягло в період боїв за Шполу, 409 шполян нині захищають Вітчизну на Донбасі.

Потім було вшановано всіх полеглих хвилиною мовчання, а до обеліска Слави поклали вінки та квіти.

Після урочистостей в читальній залі районної бібліотеки з цієї нагоди відбувся тематичний вечір-зустріч під назвою «Ви завжди з нами, друзі-ветерани», на який завітали представники районної та міської влади, багато шполян, щоб зустрітися з ветеранами і низько вклонитися усім, хто відстояв нашу перемогу в роки Другої світової війни, обороняючи рідну країну від ворога.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у війні, перегорнули сторінки історії визволення країни та рідної Шполи від німецько-фашистської навали.

Міський голова Сергій Кравченко висловив подяку усім ветеранам за нелегкий шлях, яким пройшли вони, щоб здобути перемогу.

Голова районної державної адміністрації Володимир Потапенко побажав довгих років життя учасникам війни та бойових дій, мирного неба над головою усім шполянам. Згадав і тих, хто загинув, захищаючи нашу незалежність в зоні АТО, хто й нині перебуває там, подякував усім, хто надає допомогу землякам.

Присутні на зустрічі ветерани Клара Олександрівна Мошенська та Володимир Флоріанович Зданевич на мить у спогадах повернулись у ті страшні воєнні роки, які їм довелося пережити і побажали рідній країні та місту мирного неба.

Прикрасили своїми виступами цю зустріч учасники колективів міського будинку культури, учні міського ліцею, а завершив її народний аматорський художній хоровий колектив ветеранів війни і праці РБК, який побажав усім шполянам добра, миру та щастя.

Присутні були запрошені в районний історико-краєзнавчий музей на виставку, присвячену подіям Другої світової війни.

Фоторепортаж Лариси БАЧИНСЬКОЇ.