Лебединське сміттєзвалище: проблема, яку можна вирішити

Закінчилось літо, на порозі — сезон дощів. І знову, вкотре, у Лебедині гостро постає проблема місцевого сміттєзвалища, яке має усі відповідні ліцензії, проте не має дороги з твердим покриттям. Тому якщо в суху погоду ґрунтовою дорогою сміття ще можна вивезти, то під час дощів, сльоти та снігопадів це практично неможливо. Тож люди вивозять його на старі жомові ями, які залишились ще від радянських колгоспів. Сміття там горить і ядучий дим вкриває село, створюючи його мешканцям неабиякий дискомфорт.

Цю проблему прекрасно усвідомлюють у сільській раді. Вже розроблена проектна документація, було прийняте й відповідне рішення щодо виділення коштів з сільського бюджету на облаштування дороги до сміттєзвалища. Але, як пояснює сільський голова Лебедина Олексій Рудас, все упирається у відсутність коштів.

— Ті мізерні гроші, які має бюджет розпорошується на вирішення дрібних нагальних проблем і для капітального будівництва дороги їх вже не вистачає. Так і бідкаємося з цим питанням із року в рік, — каже він.

Сільська громада Лебедина вбачає вирішення цього питання у збільшенні доходної частини бюджету, а це, при нинішньому стані можливо лише при приєднанні села до найближчої об’єднаної територіальної громади.

У цьому випадку додаткові ресурси, виділені державою в якості субвенцій як підтримка децентралізаційної реформи можуть бути спрямовані на облаштування твердого покриття на дорозі до сміттєзвалища.

Ольга ПАНЧЕНКО