Лебединці зустріли Великдень в оновленому храмі

Лебединська Свято-Преображенська церква є історико-архітектурною пам’яткою, яка була споруджена в 1821—1826 роках. Парафія належить до Української православної церкви Київського патріархату.

Ще у 1921 році в ній почали вести богослужіння українською мовою, оскільки церква перейшла під юрисдикцію Української автокефальної церкви.

В 1933 році комуністична влада закрила церкву, влаштувавши в ній колгоспне зерносховище. Відродилася парафія вже в часи незалежності України. Нині Службу Божу в церкві править священик Української православної церкви Київського патріархату отець Іван Келеман. Всі ці 24 роки храм реставрувався, у 2009-му році розпис куполу та іконостасу здійснив шполянський професійний художник-іконописець Ярослав Андрійченко.

Лебедин відвідає патріарх Філарет

Нинішнього року Лебединська Свято-Преображенська церква відзначає 190 років заснування і 195 років з початку будівництва. Жителі Лебедина до цієї дати готуються дуже відповідально. Як повідомив «Шполяночці+» отець Іван Келеман, 11 серпня відбудеться святкова літургія, на яку запрошено патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, а також митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана.

Добрі справи змінюють світ

— Великдень наша громада прагнула зустріти в цьому році по-особливому — в оновленому храмі, де всього за два з половиною тижня зуміли провести великий обсяг внутрішніх ремонтних робіт, — розповідає лебединський священик. — Перед цим ми силами громади зробили зовнішню штукатурку будівлі, а в грудні минулого року замовили новий іконостас, який встановили до свята Пасхи.

Наша громада щиро вдячна нашим землякам та партнерам із Лебединського насіннєвого заводу, які суттєво допомогли реалізувати наш задум — надали матеріали для ремонту та оплатили новий іконостас. Все це коштувало понад мільйон гривень. А ще два роки тому встановили нові вікна. Таку підтримку ми вважаємо неоціненною, адже дуже важливо, коли представники бізнесу роблять такий значний внесок у розвиток духовності.

Тож велику вдячність від імені громади висловлюю особисто голові наглядової ради Групи компаній «ЛНЗ» Дмитру Кравченку та голові правління ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Михайлу Сідлецькому.

Також заслуговують на велику шану і подяку багато людей села, які виконували ремонтні роботи. Згуртував їх директор навчально-виховного комплексу №3 Сергій Осаула.

Дякуємо і жінкам, які готували обіди для учасників толоки. Нехай береже усіх вас Господь і дарує благодать на многії літа, — побажав отець Іван.

Наталія ДАВИДЕНКО.