У лісових масивах філій Центрального лісового офісу ДП "Ліси України" вже зійшов сніговий покрив, а це означає, що незабаром розпочнеться пожежонебезпечний період.
Підготовку до нього філії починають заздалегідь. Особливо на Черкащині, де у порівнянні з Вінницькою та Кіровоградською областю, виникає набагато більше лісових пожеж. Причина полягає в тому, що в області 30% лісу займають хвойні насадження. Як відомо, хвойні дерева, такі як сосни та ялини, є особливо вразливими до пожеж.
Але завдяки підготовці і наявності необхідного інвентарю лісівники вчасно виявляють загорання і не допускають їх поширення.
Готуючись до пожежонебезпечного періоду всі філії здійснюють інвентаризацію наявних засобів пожежогасіння, оцінюють їх стан і за необхідності комплектують новими.
Загалом у філіях Центрального лісового офісу діє 28 лісових пожежних станцій та 125 пунктів зосередження пожежного інвентарю.
Для ліквідації загорань працює 461 одиниця техніки: 38 пожежних автомобілів; 84 лісопожежних модулі; 153 мотопомпи; 186 тракторів з грунтовим обладнанням; 1211 ранцевих лісових обприскувачів.
Щоб вчасно виявляти лісові пожежі діє трирівнева телевізійна система відеонагляду - функціонує 23 камери. Для оперативної передачі інформації про загорання лісівники користуються радіостанціями, яких наявно 230 одиниць.
З початку пожежонебезпечного періоду буде сформовано добровільну пожежну дружину, до складу якої входитимуть працівники державної лісової охорони лісництв. Весь особовий склад добровільних пожежних дружин проходить обовʼязкове навчання. Крім того, налагоджена чітка взаємодія із територіальними органами ДСНС та іншими пожежно-рятувальними підрозділами.
За інформацією Центрального лісового офісу