Виборче право: міграційна служба радить шполянам перед голосуванням перевірити свої паспорти

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори, на яких обиратимуть депутатів місцевих рад ‒ сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах, а також голів міст, сіл і територіальних громад.

Кожен громадянин України, якому на момент голосування виповнилося 18 років, має конституційне право взяти участь у виборах. Підставою для отримання виборчого бюлетеня на місцевих виборах є паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або ID-картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

— Громадяни, які нещодавно замовляли послуги з оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки можуть перевірити статус його оформлення з допомогою електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів», або ж за номером телефона територіального підрозділу (04741) 52484, – інформує  завідувачка Шполянського районного сектору УДМС України в Черкаській області Валентина Щіпанська. Якщо паспорт уже готовий до видачі – просимо завітати до підрозділу Міграційної служби, щоб його отримат. 

Просимо звернути увагу власникам паспортів у вигляді книжечки (зразку 1994 року) щодо наявності вклеєної фото по досягненню 25, 45 річного віку. За даною послугою необхідно звернутись до територіального підрозділу за адресою вул. Волонтерська, 24 (приміщення поліції), при собі мати паспорт і 1 фото (3,5х4,5), або відділ центру надання адміністративних послуг ОТГ за місцем проживання.

Додатково інформуємо, що підрозділ Міграційної служби працюватиме і у день голосування (25 жовтня) – аби виборці змогли отримати виготовлені паспорти і реалізуватися своє виборче право, гарантоване Конституцією України.

Під час відвідування підрозділів Міграційної служби просимо громадян дотримуватись рекомендацій МОЗ України щодо нерозповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема: користуватися захисною маскою та дезінфікуючими засобами, не створювати скупчення людей у підрозділі та дотримуватись безпечної відстані між людьми.