Літературна премія імені Влизька виходить на всеукраїнську арену

  На засіданні Конкурсної комісії щодо організації та проведення щорічного конкурсу літературної премії імені Олекси Влизька, яке відбулося 14 листопада, прийнято рішення про ініціювання змін до Положення про конкурс.

Члени комісії зійшлися на спільній думці, що заснована у 2008 році райдержадміністрацією та районною радою літературна премія потребує вдосконалення організації та проведення конкурсу, підвищення її престижу й популярності. З цією метою запропоновано ряд змін, котрі мають затвердити депутати районної ради.

  Пропозиції до змін у Положенні виклав у своєму листі до засновників премії  член комісії Володимир Поліщук — доктор філології, професор, член НСПУ. Володимир Трохимович наголошує на значимості та престижності конкурсу  імені визначного поета та пропонує поступово виводити його до всеукраїнського й міжнародного масштабу, вилучивши з назви слово «районна» при тому, що її засновниками залишаються райдержадміністрація та районна рада.

  Тож таким чином до участі в конкурсі вдасться залучати ширше коло претендентів на звання лауреата премії, не обмежуючись тільки творцями-земляками. Оголошення про конкурс вже опубліковано в ряді обласних та всеукраїнських видань, в т. ч. і в «Літературній Україні» та «Слові Просвіти». Підтримано комісією і пропозиції Володимира Поліщука  щодо трактування  та доповнення Положення словами «за високохудожні твори, сповнені життєствердженості й духу новаторства», дотримуватись  тематичного спрямування  й відображення творчих особливостей, і за цими критеріями визначати переможця конкурсу.

  На засіданні також обговорювалось питання організації нового конкурсу для дітей та юнацтва, створення мотиваційних умов для розвитку талантів поетів-земляків.

  Схвалено й ініціативу начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолія Лозового про вручення сувеніру під час нагородження переможця конкурсу 2018 року.

  Усі ці пропозиції будуть сформовані у звернення до найближчої сесії районної ради, яка володіє повноваженнями вносити зміни до Положення про премію.

Наталія СТОРЧАК