Зняття недоторканості: у Раді зареєстрували законопроект про обшуки та затримання депутатів

Згідно з законопроєктом, для притягнення депутата до відповідальності не потрібна згода парламенту. Законопроектом передбачено внесення змін до законів, які регулювали ті чи інші аспекти недоторканності депутатів. А саме – Кримінального процесуального кодексу, закону про статус народного депутата та Регламенту Верховної Ради.

  • Для того, щоб зняти депутатську недоторканність остаточно, щоб уже не було розбіжностей в законодавстві, і всі закони України відповідали змінам до Конституції... ми вирішили розробити окремий законопроект, яким внести зміни не лише в КПК, а в усі три закони, пояснила заступник голови Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Галина Янченко.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон, яким НАБУ і ДБР надано дозвіл на право самостійно здійснювати прослуховування. За закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства" проголосували 330 народних депутатів. Раніше цю редакцію документа розкритикували в Центрі протидії корупції.