Перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Юрій КОЗОРІЗ: «Головне презентувати Шполянщину на рівні країни як інвестиційно-привабливий район»

ПРИЗНАЧЕННЯ

18 грудня 2015 року приступив до обов’язків першого заступника голови Шполянської райдержадміністрації Юрій Олексійович Козоріз, який до цього 14 років обіймав посаду директора Шполянського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Про перспективний план роботи на найближчий період та основні завдання в управлінській сфері, яка охоплює передусім економічний та бюджетний напрямки, йшлося у розмові кореспондента газети «Шполяночка+» з новопризначеним першим заступником керівника району.

Юріє Олексійовичу, чи складно Вам переорієнтувати свою діяльність з гуманітарної на економічну сферу?

— Скажу так, що в роки керівництва РЦСССДМ мені постійно доводилося тісно співпрацювати з усіма структурними підрозділами райдержадміністрації, в тому числі і з управліннями економіки, агропромислового розвитку, силовими структурами, фінансовим управлінням, виконкомами міської та сільських рад. Вирішення численних проблем сімей, котрі потребують соціального супроводу, було б неможливим без глибокого вивчення соціально-економічної сторони питань, а також юридичної, суспільствознавчої. Розуміючи високу відповідальність і вагомість займаної посади, я свідомо погодився на пропозицію голови райдержадміністрації, який довірив мені найскладніший блок роботи. Окрім того, маю вищу економічну освіту, тож мені близькі всі питання, які входять до кола вирішення на рівні першого заступника. І до того ж, я вважаю, що кожен держслужбовець має постійно займатися самоосвітою, поповнювати свій багаж знань і навиків, щоб ефективніше забезпечувати рівень життєдіяльності населення. Скажу, що часу для адаптації на вищого рівня керівній посаді у мене не було. З першого ж дня розпочав організовувати вирішення безлічі нагальних завдань, адже щодень із сіл та міста надходить їх дуже багато і потрібно дуже оперативно реагувати, приймати рішення, шукати правильні шляхи розв’язання тих чи інших завдань. Щойно, наприклад, займався організацією допомоги переселенцям, які потрапили в надзвичайну ситуацію в зв’язку з похолоданнями, на контролі нині — ефективність роботи пунктів обігріву, розчищення доріг, утримання оптимального температурного режиму в бюджетних установах, постійна допомога родинам воїнів АТО тощо.

— За які сфери життєдіяльності району відповідаєте за посадовою інструкцією?

— Перш за все — координація роботи відповідних управлінь, відділів, інших структурних підрозділів адміністрації, консультативно-дорадчих та інших допоміжних органів, служб та комісій райдержадміністрації, а також районних підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності щодо формування та виконання районного бюджету, підготовки проектів з питань соціально-економічного розвитку району, забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Важливе завдання — створити всі належні умови для збільшення числа робочих місць. Для цього український парламент нещодавно вніс відповідні зміни до податкового кодексу, котрі, сподіваюся, стануть дієвою мотивацією для роботодавців, з яких суттєво знято податкове навантаження на кожного найманого працівника, і вони будуть зацікавлені в тому, щоб легалізувати робочі місця, «детінізувати» зарплати. Це дасть можливість значно поповнити місцеві бюджети і таким чином вирішувати ширше коло соціальних завдань. Успіх агропромислового сектору, розвиток інфраструктури населених пунктів, пошук додаткових джерел надходжень до місцевих бюджетів — основні пріоритети. Нині працюємо над річною програмою економічного і соціального розвитку на 2016 рік, яку депутати районної ради розглянуть на черговій сесії. Ця програма є, іншими словами, щорічним планом значущих робіт на об’єктах, на які спрямовуватимемо фінансові ресурси.

Основним напрямком в роботі вважаю створення сприятливих умов для відродження виробництва на промислових підприємствах. І хоча із заводом запасних частин маємо нині невизначеність в частині права власності, бо триває судовий процес, все ж ми тримаємо зв'язок з людьми, які офіційно представляють підприємство, готові сприяти в рамках повноважень для отримання замовлень. Але конкретніше можна буде вести мову про це після завершення судової тяганини.

— А як із малим і середнім бізнесом? Чи існує співпраця, сприяння, взаєморозуміння?

— Так, на Шполянщині здійснюють підприємницьку діяльність близько 2 тис. підприємців і переважна більшість з них є соціально-відповідальними, небайдужими жителями району і України. Вони є тим стержнем, на якому тримається наша економіка, наша культура, підсилюється сила духу і патріотизму. Адже саме завдяки їх великому ресурсному вкладу наші села і місто з кожним роком набувають привабливого вигляду, йде колосальна допомога нашим бійцям на фронт, будуються фортифікаційні споруди проти агресора на Сході. Вони дбають про дітей, нужденних співгромадян, хворих. Тож завдання влади — тільки сприяти у здійсненні їх діяльності, щоб якомога менше їх час займали різні інстанції на оформлення тих чи інших документів, забезпечити якісне надання адмінпослуг. Натомість сторицею це повертається громадам.

— Ви продовжуєте курувати проект ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на Шполянщині?

— Так, і цей досвід дозволив мені глибше вивчити район, вникнути в деталі впровадження енергозберігаючих технологій в закладах гуманітарної сфери і переконатися у перевагах моделі, котру пропонують нам європейці. Як би важко нам не давався цей період в державі, скраплений кров’ю тисяч українських патріотів, але ми зобов’язані рухатися у бік Європи. Саме в цьому і є суть Перемоги. Добре, що Шполянщина отримала в 2008 році такий шанс пересвідчитися у перевагах іншої, сучасної системи розвитку громад. Скажімо, органи самоврядування у Європі отримують більшість коштів на розвиток через транші і грантову підтримку. Цей процес має розпочатися і у нас — сільські ради мають стати більш самостійними, не очікувати грошей «з центру», а самим обирати потрібний напрямок, шукати гроші. І вже 7 років цьому нас вчить програма ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» — більшість сільських рад разом з місцевими громадськими організаціями та приватним бізнесом вже зуміли організуватися і здійснити більше десятка успішних проектів з ремонту та енергозбереження адмінбудівель, переходу на альтернативне та автономне опалення шкіл, медичних закладів. Це — наша перспектива, бо шполяни довели, що можуть і хочуть робити корисні справи на благо своїх громад, і що ми таки належимо до цивілізованої європейської спільноти.

Нині третя фаза проекту діє в чотирьох селах: Лебедині, Товмачі, Василькові та Водяному, і на цьому прикладі, до речі, також можна переконатися, наскільки наш приватний бізнес активний у забезпеченні необхідним ресурсом впровадження міні-проектів.

Чи маєте якийсь особливий задум, власну пропозицію чи підхід до втілення очікуваних шполянами змін?

— Люди передусім мріють про мир, добробут і захищеність з боку держави. Все це можливе за умови високих економічних показників, наявності робочих місць і гідної заробітної плати. Для цього потрібно зацікавити інвесторів, які б вклали великі кошти в організацію новітніх сучасних виробництв. Я впевнений, що у нас достатньо привабливих об’єктів для інвестора, і для нього тут є багато роботи. У цьому полягають мої амбітні плани: докласти титанічних зусиль, щоб вдало презентувати на рівні області і України Шполянщину, географічний центр України. Вірю в якнайшвидшу перемогу України над агресором та в процвітання нашого рідного краю.

Розмовляла Наталія СТОРЧАК (фото автора).

Довідка

Юрій Олексійович КОЗОРІЗ народився 4 січня 1973 року у Шполі. Закінчив у 1996 році Київський державний економічний університет та отримав спеціальність «Аграрний менеджмент» та квалі-фікацію «Магістр з ділового адміністрування». Депутат Шполянської міської ради ІV скликання. Має 22 роки загального стажу трудової діяльності, яку розпочав у 1991 році. У різні роки працював в Шполянському навчально-виробничому підприємстві «Біатрон», ТОВ «Арес» (м. Київ), ПП Гаврилов (м. Шпола). З 2001 року обіймав посаду директора Шполянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З 2010 року і донині — координатор 2 і 3 фаз проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Шполянському районі.
Одружений, має сина та доньку.