Любов, підтримка і відданість: що для мам означає бути мамою

День матері, який традиційно святкується у другу неділю травня – це свято любові й відданості. Цього дня ми маємо додаткову можливість подякувати матусям за те, що для нас найцінніше: хтось – за любов і обійми, хтось – за підтримку й опору, а хтось – просто за те, що завжди були з нами. 

Скільки б років нам не було, десять чи п’ятдесят, ми говоримо мамам ті слова, які вважаємо найважливішими. Ми вирішили поспілкуватися із героїнями цього дня і розпитати їх, що вони думають про материнство. Героїнями історії стали Інна Броварська, Оксана Поліщук і Алла Скрипник.

Ділитися своїм щастям, радістю, що є в серці

Інна Броварська, вчителька, має сина 6 років:

Бути мамою для Інни – це найбільше щастя. 

– Я кожного дня дякую Богу за можливість бути мамою та можливість ділитися своїм щастям, радістю, що знаходяться в серці. Бути мамою для мене – це відповідальність, турбота, адже у своїх дітей ми намагаємося вкласти найкраще. Бути мамою  – це неповторне відчуття, – каже Інна. 

На Інні лежить подвійна відповідальність за виховання сина, тому що, як вчителька, вона відчуває потребу постійно тримати сина у певних рамках: 

– Чомусь постійно нав’язую собі думку «а що скажуть люди?». Розумію, що вдома потрібно бути мамою, а не вчителькою, але не завжди виходить. Тому бути мамою-вчителькою важко.

Зараз син Інни знає, що він – найголовніший «учень її серця», як вони між собою жартують, але був період, коли він ревнував маму до учнів. 

– Коли твій син хоче уваги, а ти з роботи приходиш стомленою і просиш його не чіпати тебе кілька хвилин, то звісно він може сердитися, – зазначає. – На щастя, з дорослішанням сина ця проблема зникає. 

Інна каже, що у вихованні сина бере приклад зі своєї мами:

 – Для мене з сестрою наша мама найкраща. Вона подарувала нам життя і навчила нас жити в мирі, любові й злагоді. Я довго не розуміла, як можна відчувати, що з твоєю дитиною, поки сама не стала мамою.

Для Інни мама – це життя, її сміх і радість. 

– Бажаю всім мамам планети відчути почуття материнства, відчути любов та підтримку своєї родини та мати безмежну любов своїх мам.

Завжди підтримувати дітей, незалежно від ситуації

Оксана Поліщук, косметологиня, підприємиця, має сина (18 років) і дочку (11 років):

– Коли я думаю про те, що я мама, я відчуваю тепло, щастя і гордість за своїх дітей, –каже Оксана. – Я постійно обіймаю і цілую дітей, тілесний контакт мами й дитини дуже важливий

Оксана знає, що мама повинна навчити дітей любові до себе:

 – Моє покоління виросло із заниженою самооцінкою. Я хочу, щоб мої діти знали, що вони – чудові. Для мене вони завжди найкращі, і я не втомлююся їм про це повторювати.

Коли Оксана зайнялася підприємництвом, діти вже були дорослими та самостійними. 

– Звісно, я приділяю їм увагу, якою б втомленою я не була, – каже вона. – Якщо їм не вистачає спілкування, вони скажуть мені про це, і я завжди знайду час для розмови. 

Разом з тим, Оксана бачить, що заняття косметологією позитивно впливає на її відносини з дітьми:

– Син і донька бачать, що мама займається улюбленою справою і від цього щаслива. Вони це відчувають.

Син Оксани вже підліток, і вона помічає зміни у спілкуванні з ним. 

– Ми вже розмовляємо, як дорослі, на різні теми, яких раніше не торкалися. Я ніколи не нав’язую дітям своєї думки – якщо вони хочуть щось зробити, нехай роблять. Навчитися на своїх помилках важливо, а я завжди підтримаю їх, незалежно від ситуації.

Мама для Оксани – це тепло і щастя: 

– Це те єдине і найдорожче, що може бути у житті людини.

Мама – це всесвіт для дитини

Алла Скрипник, багатодітна мама, має трьох синів (16, 9, 5років) і донечку (2 роки):

Для Алли материнство – це відповідальність не тільки за себе, а і за дітей. Вона вважає, що мама відповідальна за радість своїх дітей.

Енергії Алли вистачає на кожну її дитину. 

– По-перше, я висипляюсь і не перевтомлююсь. Все, що я роблю, приносить мені задоволення, – каже жінка.– По-друге, мама може і повинна відпочивати. Я зазвичай гуляю сама або з чоловіком. 

Алла розповідає, що кожна дитина додає їй енергії, наповнює її новими ідеями:

 – Кожна дитина – це нові можливості для мене. Мені хочеться бути прикладом, що мама – це не втомлена і знесилена жінка, особливо якщо вона має четверо дітей. Бути мамою не так важко, як всі думають.

На думку Алли, присвятити себе дітям повністю – це неправильний шлях материнства. –– Своя справа має бути обов’язково, – зазначає Алла. – Можна вирощувати рослинки, можна займатися рукоділлям, але зациклитися тільки на тому, що ти мама, дуже важко.

У відносинах між дітьми Алла виховує любов і відповідальність.

– Я показую їм, що братики й сестричка – це їхні найближчі друзі. Старші допомагають мені в усьому. – Алла будує сім’ю так, як вона собі це уявила сама. – Я вважаю, що  мама – це всесвіт для дитини, і я пишаюся своїм материнством.

Для кожного з нас мама означає щось своє. Тож не забудьте сказати мамі про вашу любов і вдячність. 

Олександра Лісогор