Люди з деокупованих територій та постраждалі від воєнних дій зможуть отримати грошові виплати

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що Уряд ухвалив рішення, відповідно до якого кошти з гуманітарного рахунку дозволили використовувати також і для надання грошової допомоги постраждалим від воєнних дій.

«Ми маємо механізми підтримки внутрішньо переміщених осіб. Але також для нас дуже важливо було надати механізми швидкої фінансової допомоги людям на деокупованих територіях, які пережили страшні часи окупації. Якісь потреби ми закриваємо гуманітарною допомогою, але якісь, індивідуальні – неможливо забезпечити таким чином", – прокоментувала Марина Лазебна.

На територіях, де велись активні бойові дії, не працювали банки, пошта, органи соціального захисту, розповіла посадовиця. Тому люди, навіть отримуючи соціальні виплати або пенсію на картку, просто не мали можливості користуватись ними. І зараз, до відновлення інфраструктури, в тому числі до відновлення роботи фінансової інфраструктури, вони потребують коштів.

"Мінреінтеграції разом з Мінсоцполітики напрацьовують системне рішення про надання грошових виплат людям, які залишались у містах, де відбувались активні бойові дії, і які зараз звільнені. При цьому, опрацьовуються як швидкі механізми, певна «невідкладна фінансова допомога», для якої і потрібно було надати можливість використання коштів з гуманітарного рахунку в НБУ, так і система виплат, яка фінансуватиметься з Державного бюджету», – додала Марина Лазебна.