«ЛНЗ» та «Француз»: розвінчуємо чутки

Уже кілька місяців поспіль Шполянщиною ширяться чутки про продаж Фредеріком Шавіньї своєї компанії «Шпола-Агро Індустрі» Групі компаній «ЛНЗ». Ця інформація породила багато запитань: що буде з людьми, які працювали в компанії, куди відійде земельний банк, втратять чи виграють від такої угоди пайовики та що буде з селами, яким роками допомагав Шовіньї? Тож «Шполяночка+» вирішила дізнатися у керівництва ГК «ЛНЗ», що ж відбувається насправді.

Чутка 1: ГК ЛНЗ придбала корпоративні права компанії «Шпола-Агро Індустрі»

Так. Минулої п’ятниці ми завершили вирішення всіх юридичних питань, що дало нам право оголосити, що ГК «ЛНЗ» відтепер є власником пакету акцій компанії «Шпола-Агро Індустрі». Власником акцій насіннєвого заводу в Шполі, як і раніше, залишається Фредерік Шовіньї. Там же в нього залишаються ділянки землі, де він займатиметься науковою, дослідницькою та селекційною роботою. Ми знаємо, що ця угода вже почала обростати чутками та домислами, тому вже з цього тижня проводимо роз’яснюючі зустрічі у тих селах, де відтепер буде працювати Група компаній «ЛНЗ», щоб дати відповіді на питання, які хвилюють людей

Чутка 2: Під час зустрічі ветеранів з головою Шполянської РДА останній зазначив, що з придбанням «Шпола-Агро Індустрі» ЛНЗ перетвориться в районі на монополіста.

Мова не йде про монополію. Так, серед компаній існує здорова боротьба за пайовика. І повірте, пайовик від цього не програє, адже конкуренція стимулює аграріїв лише до збільшення виплат за паї. Ось вам приклад: у Лебедині 7000 га землі, ГК «ЛНЗ» орендує з них лише 2500 га, все інше люди обробляють самі. Подібна ситуація і в інших селах, де присутня наша компанія.

Чутка 3: Зміни призведуть до зниження орендної плати за паї

В жодному разі ми не зменшимо суму орендної плати за паї. Сьогодні ми навпаки вивчаємо питання, на скільки можемо її збільшити. Проте ми повинні розуміти, що бувають урожайні роки, а бувають такі посушливі, як минулий, коли доводиться затягувати ремені. Тож самі зацікавлені в успішних результатах роботи компанії, відтак зможемо заплатити пайовику більше.

Чутка 4: Підтримка «ЛНЗ» нових територій стане меншою, ніж була за Фредеріка

ГК «ЛНЗ» ніколи не ділила села на «свої» і «не свої» чи щойно приєднані. Ми завжди намагаємося знайти баланс і розподілити свою допомогу однаково між усіма населеними пунктами, де працюємо. Стандартна ставка, яку ми віддаєм на розвиток села, де працюємо, становить 100 грн за один га орендованої землі. Яким чином розподіляти ці кошти, вже самостійно вирішують в сільських радах. Але це середньостатистична цифра, є також і глобальні проекти, які ми допомагаємо реалізувати на паритетних засадах. Це і підтримка закладів освіти та медицини, допомога бійцям АТО, ремонт доріг, облаштування територій, проведення культурних та святкових заходів, розвиток спорту тощо. Вирішуємо й інші нагальні питання, які потребують невідкладного вирішення і значних фінансових ресурсів.

Чутка 5: Що буде з людьми, які працювали в «Шпола-Агро Індустрі»?

Ми пропонуємо працівникам «Шпола-Агро Індустрі» залишитися в компанії і продовжувати працювати разом із нами. Тож чутки про звільнення працівників інспіровані нашими конкурентами.

До теми

Голова наглядової ради ГК «ЛНЗ» Дмитро Кравченко: "Люди не вірять словам, люди вірять діям".

Насправді, придбання пакету акцій «Шпола-Агро Індустрі» — це новий рівень у розвитку Групи компаній «ЛНЗ». Одночасно це і збільшення соціальної відповідальності, яка є невід’ємною частиною роботи ГК. В обох сенсах — як бізнесовому, так і соціальному, для нас ця угода — відповідальний крок і додаткові зобов’язання перед людьми. А люди не вірять словам, вони вірять діям. Маю надію, що за роки роботи компанії в Шполянському районі люди переконалися — ми надійний партнер. Для нас слова «соціальна відповідальність» — не порожній звук. Ми надаємо підтримку не лише територіям, де працюємо, а реалізуємо проекти, якими користуються всі мешканці району. А це і придбання флюорографа та автомобіля швидкої допомоги у ЦРЛ, і ремонт доріг між селами, і співфінансування багатоьх інших проектів.

Перші відгуки

— Під час зустрічі з керівництвом ГК ЛНЗ і безпосередньо головою наглядової ради компанії Дмитром Кравченком відбулася конструктивна розмова про формат майбутньої співпраці із нашою громадою, — розповідає сільський голова Василькова Іван Дубина. — Нам детально розповіли про всі аспекти діяльності корпорації та співпрацю з новим орендарем земель на території Васильківської сільської ради. Говорили передусім про стан соціальної сфери у селі та проблемні питання, вирішення яких потребують підтримки з боку соціальних партнерів. Думаю, що ми досягли порозуміння і в подальшому сподіваємося на плідну співпрацю з ГК «ЛНЗ» в усіх питаннях життєдіяльності нашої громади.

Оксана ШЕВЧЕНКО